Wpis z mikrobloga

Przyszedł mi do głowy taki pomysł aby aktywnie monitorować sieć #bitcoin i zapisywać do bazy IP z których rozgłaszane są transakcie. Wykonalne? Nie wiem w sumie komu mogłoby to być potrzebne ale tak, w ramach proof of concept .. Co o sądzicie o takiej funkcjonalności ew. eksplorera blokchain?
  • 14
@sheeple: Nie można przecież :D
Każdy węzeł ma 8 połączeń przychodzących i 8 połączeń wychodzących do innych węzłów. Jeżeli twój portfel łaczy się ze swoim nodem i rozgłasza jakąś tx to tylko on wie kto jest źródłem tej tx. Ten node ją rozgłasza do swoich 8 węzłów, następnie tamte 8 węzłów rozgłasza tx do kolejnych swoich 8 węzłów itd. aż tx rozgłosi się w całej sieci.
Chcodzi o to że jak
@cyberpunkbtc: tyle lat a ty dalej nie rozumiesz że 8 połączeń jest dla pseudo nodów za routerem domowym

Prawdziwie nody widoczne w necie nie mają żadnych ograniczeń, same skalują ilość połączeń do maxa

Tak to jest jak się wie tyle co się przeczyta xd
@cyberpunkbtc: ale co ty dyskutujesz jak ci dałem link #!$%@? do noda co udostępnia statystyki
nie umiesz kliknąć w link XD
miałem swojego noda ponad rok non stop miał 100 połączeń chociaż nie zmieniałem nic w configu
jesteś zadufanym w sobie dzbanem
@OPcodeRTI: To można zmienić na jakie się chce wrtości i widocznie ten tak ma, ale standardowo, domyślnie jest 8 przychodzących nodów i 8 wychodzących. takie wartości są domyślne dla nodów i takie są zalecane.
#!$%@? atari nawet się ze mną nie kłóć o to bo to żałosne
@OPcodeRTI: Tu masz wyjaśnienie: https://bitcoin.stackexchange.com/questions/8109/how-does-one-attain-1-000-connections-like-blockchain-info/8140#8140

Bitcoin by default will not make more than 8 outgoing connections, and -maxconnections only controls how many incoming connections you allow. Feel free to set this higher, but it will take time before others connect to you in large numbers.

Please don't change this, as there is no need. Connectable peers on the network are a scarce resource, and essential to the decentralization. If people go