Wpis z mikrobloga

Mirki, mam #ps3, niestety się tylko kurzy bo kiedyś dałem dziecku do zabawy pada, zaśliniło i nie działał. Nie kupowałem na siłę, bo wiadomo że #pcmasterrace, ale teraz muszę kupić bo wychodzi #thelastofus2 i muszę przypomnieć sobie wydarzenia z pierwszej części. Niestety, w sklepach konsolowych nie ma używek takich padów, a na allegro można podobno się naciąć na podróbki które działają bardzo kiepsko.
Pytanie do was. Jak kupić oryginalnego pada w obecnych czasach?
  • 21
@yoshi314: Co ty gadasz za bzdury, przecież na allegro lata wiele podróbek z logiem "SONY", to nie ma większego znaczenia.

@mrszsz: Oryginalne pady do PS3 są ciężko dostępne, na allegro lata tona podróbek. Widziałem że CEX ma pady do PS3 w sprzedaży (używane), ale nie są tanie i nie wiem czy weryfikują oryginalność. Poza tym szukałbym po jakiś lombardach czy coś.
@Kakaladze: nigdy nie widziałem podróbki z logiem sony. zawsze albo logo nie było, albo było coś innego. ale chętnie zobaczę.

czasami były np pady z samym napisem DUALSHOCK, ale bez logo sony.
@yoshi314 mam w domu kilka sztuk takich podróbek. Mają różne przypadłości, prawie żaden nie jest w pełni sprawny. Poszukaj padów Sony w kolorze biały - jest sporo. Myk jest taki, że białe pady nie były dostępne w oficjalnej sprzedaży a jedynie z białą wersja konsoli. Nie mal wszystkie białe pady są podróbkami i pełno tych z logo sony
@mrszsz: Pady z PS4 działają z PS3, ale nie są w pełni kompatybilne. Nie wszystkie gry działają, nie działa czujnik ruchu, oraz przycisk "playstation".

Jednak wciąż na PS4 możesz kupić TLOU Remastered, za jakieś 50zł. I wszystko ogrywasz na PS4, bez problemu z poszukiwaniem pada do PS3 i dodatkowym wydatkiem w jego postaci.
@Kakaladze: Problem taki że nie mam PS4 i raczej nie zamierzam mieć. Zrobiłem eksperyment z PS3 i wolę PC. No ale są takie exclusivy jak TLOU (imho najlepsza gra wszech czasów), w które chcę zagrać, więc wypożyczę PS4. Za tydzień jest to jakieś 140 zł. Mógłbym wypożyczyć na 2 tygodnie za 280, ale równie dobrze mogę kupić pada i zagrać na swojej w pierwszą część.
@mrszsz:
NIestety jest problem z tymi padami. Podróbki ciężko odróznić od oryginałów ( a już na pewno nie majac obu w ręce).
Nawet pudełka podrobili.

Myślę, że prędzej dostaniesz oryginalnego, kupując uzywany, jeśli masz jeszcze swojego niedziałającego dualshocka to zawsze możesz porównac i jakby co zwrócić.

Ten chyba jest oryginalny: https://allegro.pl/oferta/pad-sony-ps3-dualshock-3-czarny-ds3-8494581531

Jak już ktoś napisał problem z Dualshockiem 4 na PS3 jest taki, że nie działa home button, więć nie można
w przypadku ps3/ps4 wystarczy że ma logo SONY i masz pewność na 99.9% że jest legitny.


@vlodek2532: ach żeby to była prawda ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie pisz takich rzeczy bo jeszcze ktoś się natnie, podróbki często mają wszystkie loga i jest ich od zasrania nawet wśród używanych (i 100% wśród nowych bo nowe oryginalne już są od dawna przeszłością)

Myk jest taki, że białe pady nie