Wpis z mikrobloga

Od dawna przymierzam się do posiadania pieska. Myślałem nad borderem, golden retrieverem albo owczarkiem niemieckim. Mieszkam w mieszkaniu.
Zamierzam przez pierwsze miesiące pracować zdalnie żeby przyzwyczajać pieska do życia. Wiem że dużo ludzi ma psy w domu. Jak radzicie sobie z zostawianiem psa w domy gdy idziecie do pracy? Myślę że czasami będę musiał go zostawić nawet na 9h ale to jak będzie starszy.

Co w ogóle myślicie nad takim planem? Nie zrobię mu tym krzywdy?

Zdjęcie psa mojego ojca dla atencji :)
#pies #zwierzaczki #zwierzeta #owczarekniemiecki #bordercollie #goldenretriever #piesel #piesmisiek
Pobierz kacper1302 - Od dawna przymierzam się do posiadania pieska. Myślałem nad borderem, go...
źródło: comment_RpNwk3zzzst1EcUgNJk7Jbss79ao6ZkU.jpg
  • 18
@chinka_modrooka: mieszkanie 60m, dużo czytałem czy pies potrzebuje podwórko do biegania. I jeżeli bedzie sie spedzać z nim dużo czasu to nie jest wymagane. Od dziecka miałem psa (jak mieszkałem na wsi), teraz jak przeprowadziałem sie do Wrocławia to chciałbym mieć swojego.
@kacper1302: po pierwsze, psu nic sie stanie jak raz na jakis czas zostanie sam na dłużej. Ja mam beagla, potrafi byc 10h sama. Nie szczeka, nie niszczy, nie siura. Choć przyznam, ze takie sytuacje rzadko sie zdarzają. Natomiast błędem jest ciągle siedzenie ze szczeniakiem na początku. Później jak go zostawisz samego, moze mieć lek separacyjny. Biorąc psa trzeba miec świadomość obowiązku oraz mieć odpowiednią ilość czasu i zaparcia zeby go szkolic.
Przeczytaj artykuł i sam podejmij decyzję czy jesteś w stanie zapewnić psu wystarczajaco duzo ruchu i aktywnosci. Pies to zywa istota ktora potrzebuje uwagi i zapewnienia podstawowych rzeczy.
Jesli nie miales psa i jestes w tym zupelnie zielony polecam skorzystac ze szkolenia u behawiorysty. Nie kosztuje wiele w wymiarze calego twojego zycia z pupilem a pomoze w podstawach socjalizacji, zalatwiania potrzeb i postawowych komend. Co znacznie ulatwi zycie tobie i pieskowi (;
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kacper1302: mam goldena od malego. Teraz ma rok. Od samego poczatku byl zostawiany w mieszkaniu na czas mojej pracy. W porze lunchu byl tez spacer (praca niedaleko mieszkania). Teraz zostaje od ok.7-16:30 sam w mieszkaniu. Po pracy wychidze z nim na ok. 2h spacer z bieganiem i nauka. Za to w weekend jeszce dluzej.
Nie widac zeby byl nieszczesliwy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kacper1302: odnośnie borderów to najgorsze co moża zrobić to uważać że te psy muszą ciągle biegać i chodzić na jakieś 4 godzinne spacery, każdego dnia.
Bordery (nawet te showkowe) wymagają od przewodnika zdrowego myślenia, uwagi i najlepiej doswiadczenia (a jeśli go brak to jakiegoś trenera ogarniajacego rasę w pobliżu). Nauka odpoczynku i rezygnacji to jest taki must have... klatka wg mnie też.

Miewają swoje schizy jak gonienie aut, łapanie cieni lub