Wpis z mikrobloga

@tell_me_more: @GordonL: bronicie kogoś kto ośmiesza ten ruch xD czaicie akcje że jak chcecie zwrócić uwagę postronnych osób na ten problem to tego się nie robi tak że się stawia upośledzone dziecko i kopie sie je w kostke żeby skóra mu się starła i nie daje gotowych wypowiedzi na kartce bo to tylko utwierdza w swoich przekonaniach ludzi którzy uważali że to debilizm? xD klasyfikuje się poglądami bardziej na prawe
@kvgewhr: kto by się nie wypowiadał na temat ochrony środowiska i tak będzie ekoterrorystą wg prawaków, to jest wliczone w koszty, i w sumie nic nie zmienia.

Argumenty o tym, że globalne ocieplenie jest realnym problemem, że przyczyną jest ludzka działalność, i że można to zmienić - są powtarzane od lat. Naukowcy są zgodni. Politycy finansowani przez koncerny paliwowe i magnatów naftowych z bliskiego wschodu mają to w dupie, i napuszczają
@tell_me_more: #!$%@? macie tyle samo iq co seby na marszach niepodleglosci tylko mama wam wmawiala ze jestescie inteligentni i wyjatkowi

A że ludzie tacy jak ty uważają to za głupie - to tylko dobrze o tym świadczy :)


czaicie akcje że jak chcecie zwrócić uwagę postronnych osób

chcecie zwrócić uwagę postronnych osób

ludzie tacy jak ty
@tell_me_more ale ja nie jestem prawakiem. Ja tylko widze, ze ona jest narzędziem w rękach lobbystów którzy twierdzą,że to emisja CO2 jest przyczyną ocieplenia. Ci lobbyści chcą, żeby każdy kto w jakikolwiek sposó to neguje był nazywany prawakiem, bądź dalej faszystą,lub hitlerem. Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł jest po prostu horredalnie drogie i służy redystrybucji kapitału od biednych do bogatych. Przykładem są Niemcy, gdzie ok 25% energii jest ze źródeł odnawialnych. Prąd
w rękach lobbystów którzy twierdzą,że to emisja CO2 jest przyczyną ocieplenia


@Fukmistrz: "lobbyści" z Polskiej Akademii Nauk

Zmiany klimatu: oficjalne stanowisko Polskiej Akademii Nauk Media chętnie poruszają ostatnio temat zmian klimatu. Niestety nie zawsze w sposób rzetelny. W trosce o jakość debaty publicznej przedstawiamy oficjalne i jednoznaczne stanowisko Polskiej Akademii Nauk (PAN). Podkreślamy, że to działalność człowieka jest dominującą przyczyną współczesnego ocieplenia klimatu, a nauka ma na to niezbite dowody.


https://informacje.pan.pl/index.php/informacje/nauki-scisle-i-nauki-o-ziemi/2715-zmiany-klimatu-oficjalne-stanowisko-polskiej-akademii-nauk#.XTjEJcxBmGY.twitter
@tell_me_more: nadal nie widzę miejsca w którym to powiedziałem albo utożsamiłem się z tą wypowiedzią
a skoro o tym mowa to co ruro głupia masz do żydów? to chyba logiczne że skoro masz poglądy lewicowe (tak jak rząd polski w 1968) to musisz ich nienawidzieć! KON STY TUCJA!!
nie ma tam ani słowa na temat co2


@Fukmistrz: Mam ci całą stronę cytować?

Obecnie dysponujemy niepodważalnymi dowodami naukowymi na następujące zjawiska. [...]

Emisja gazów cieplarnianych powstałych w wyniku działalności człowieka jest głównym czynnikiem wywołującym zmiany klimatu.


@kvgewhr: pomyliłem cię z Fukmistrzem

A co do żydów - nie mam nic, natomiast nie podoba mi się polityka Izraela. I nie widzę co to ma wspólnego z czymkolwiek.
@Fukmistrz: no i będziesz dalej brnął. Z tego samego stanowiska PAN:

Ziemia ulega szybkiemu ociepleniu. Już obecnie średnia temperatura jest o 1 stopień Celsjusza wyższa w porównaniu z czasem sprzed gwałtownego rozwoju przemysłu.


A co do gazów cieplarnianych to CO2 jak najbardziej jest gazem cieplarnianym:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gaz_cieplarniany

Do gazów cieplarnianych na Ziemi zalicza się:


parę wodną (najpowszechniejszy z gazów cieplarnianych w atmosferze)

dwutlenek węgla (CO2)
@Fukmistrz: Jak stoisz w niskiej piwnicy wybudowanej na wysokiej górze, to większość wysokości jest spowodowana rzeźbą terenu, ale jak podskoczysz i walniesz się w głowę - to będzie temu winny twój podskok, a nie to, że góra jest wysoka :)

Stężenie pary wodnej jest +- stałe w skali świata (zmienia się lokalnie zależnie od temperatury i ciśnienia, ale globalnie jest cały czas podobne).

Stężenie CO2 jest zależne od naszej aktywności, i