Wpis z mikrobloga

Mirki z #ubezpieczenia jak działa wypłata z OC sprawcy? Miałem kolizję nie z mojej winy, zgłosiłem szkodę, zadzwonili do mnie. Od razu zaproponowali mi pewną kwotę, którą odrzuciłem i poprosiłem o wariant kosztorysowy. W efekcie dostałem od razu wycenę na maila, z podobną kwotą oraz podana kwota przyszła do mnie przelewem na wskazane konto. Chcę się odwołać, bo nie uwzględniła ona 2 drobnych rzeczy, które zauważyłem potem jeszcze. Czy to nie powinno być tak, że muszę wyrazić zgodę na jakąś kwotę, a nie że oni sobie coś ustalają i nara?
  • 10
@KrwawyKefir ubezpieczyciel bazuje na aso , skoro podales im co masz uszkodzone to biora cennik z aso i ci wyliczaja z automatu , a jak zapomniales to skad osoba robiaca kosztorys mogla to wiedziec :)?
@magnat32: nie no, spoko, ale tak bez zapytania od razu walą przelew na kwotę, którą uznają za właściwą? Tzn wiem, że mogę pisać odwołanie (i to robię), ale myślałem, że ktoś przyjeżdża też np obejrzeć szkodę czy coś.
@KrwawyKefir wybrałeś naprawę bezgotówkowo czy jednak gotówkę? Jak gotówkę to najprawdopodobniej położyli na zamiennikach. Jak będziesz w warsztacie to warsztat zrobi swój kosztorys i go przedstawi, jeżeli kwota którą Ci wypłacił jest za mała wówczas wysyłasz kosztorys warsztatu do zakładu ubezpieczeń aby ponownie zweryfikowali swój kosztorys, wtedy doślą ci kasę od razu albo wyślą rzeczoznawcę. Teraz często drobne uszkodzenia są liczone na podstawie przesłanych zdjęć przez klienta. Szkodę zgłaszałem na infolinii czy
@KrwawyKefir to kosztorys zrobili pewnie na podstawie tego co wpisałeś/zaznaczyłeś na formularzu. Kosztorys powinieneś otrzymać na maila jeżeli nie podałeś adres email to listem otrzymasz
Są 3 kolumny. Ofertowka, warsztat "współpracujący, nie ASO", warsztat ASO. W każdym z tych wariantów są ceny części z audatexu. Ponadto różnią się stawka za roboczogodzinę, np 50 zł 100 zł i 200 zł. Czasami dorzuca coś od siebie