Wpis z mikrobloga

Po wczorajszym noblu dla Olgi Tokarczuk wiele osób z #4konserwy pisało że nobel z literatury i pokojowy nie ma żadnej wartości. Idąc tym tokiem rozumowania to żaden biały heteroseksualny mężczyzna z Polski nigdy nie zdobył nagrody nobla, w zupełnie innej sytuacji są #rozowepaski
#neuropa #bekazprawakow #wykop #polska #literatura #przemyslenia #nauka
źródło: comment_IlU3QBOD6EByu0snJVuShIBcAeIRkkpq.jpg
  • 43
@saakaszi: Zakładając że bierzesz każdego kto urodził się na ziemiach Polskich to:
Albert Michelson urodzony na ziemiach Polskich w rodzinie Polsko-żydowskiej nobel z fizyki
Isidor Isaac Rabi też urodzony na ziemiach Polskich w rodzinie Polsko-żydowskiej nobel z fizyki
Andrew Schally syn Polskiego generała nobel z medycyny
Roald Hoffmann też urodzony na ziemiach Polskich
Georges Charpak też urodzony na ziemiach Polskich w rodzinie Polsko-żydowskiej nobel z fizyki
@MPXD: Większość z nich ma Polsko żydowskie korzenie więc już można uznać za Polaków. Żydzi byli obywatelami Polski i zapewne większość sama siebie nazywała Polakami jak mieszkali tutaj kilkanaście pokoleń.
@varmiok: skoro mają polsko żydowskie korzenie równie dobrze twoim tokiem rozumowania można ich uznać za Żydów. Plus te polsko żydowskie korzenie oznacza zazwyczaj że prababcia dostępny ojca była w połowie Polką. I nie wiem skąd wziąłeś kilkanaście pokoleń, to jakiś margines i chyba nie wiesz ile to lat (kilka wieków). W tym czasie dawno zanikło by nazwisko. Aha, i naród jakim są Żydzi tak łatwo nie porzuca swoich korzeni i co
@MPXD: Żydzi zaczeli osiedlać się na naszych ziemiach już w XI wieku. Pokolenie to zwykle okres między 20 a 25 lat. A kilkanaście od 11 więc dużo żydów tutaj żyło 220 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żyd mógł być Polakiem tylko wtedy zwykle uznawało się że jak wierzy w judaizm to nie może być Polakiem. A jak by nie patrzeć dużo ich się urodziło na naszej ziemi.
Po wczorajszym noblu dla Olgi Tokarczuk wiele osób z #4konserwy pisało że nobel z literatury i pokojowy nie ma żadnej wartości. Idąc tym tokiem rozumowania to żaden biały heteroseksualny mężczyzna z Polski nigdy nie zdobył nagrody nobla,


@saakaszi:

I wiesz co, mnie jako mężczyźnie nie robi to różnicy czy jakiś Polak zdobył Nobla innego niż literackiego czy pokojowego. Literackie i pokojowe Noble to jest eden wielki żart. Zwłaszcza pokojowe, gdzie taki
@saakaszi: no i co z tego? Przecież wszyscy jesteśmy ludźmi, a Ty tutaj dzielisz nas na mężczyzn i kobiety, chyba nie chcesz żeby tak wyglądało społeczeństwo, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@saakaszi: bo widzisz, ignorancję nałatwiej pokazać, a Wykopki - jak wiadomo - na wszystkim się znają. Najbardziej znają się na rzeczach, odnośnie których formułowanie sądów przychodzi najprościej, czyli takich, gdzie potrzebny jest dyskurs w celu udowodnienia jakiejś tezy. Literatura, czy ogólnie sztuka, jest tutaj dobrym przykładem, bo każdy może sobie powiedzieć "mnie to się ten Dostojewski nie podoba, nudny" - i weź tu dyskutuj z takim stwieerdzeniem. Ch. tam, że o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wyrelworelowany: jaki wpływ ma naszą nową bolisyka na system polityczny i ekonomiczny? Ja oczywiście jestem pełna podziwu nagród NIKE, jak i nagrody Nobla, osiągnęła wszystko, o czym może marzyć pisarz i może dzięki temu w klasach z rozszerzonym polskim jakaś część jej literatury będzie obowiązkowa. Niemniej, nie wydaje mi się, żeby miała zasługi wpływania na systemu, zmiany sposobu myślenia milionów ludzi. Brak powyższego nie ujmuje jednak, że sztuka to sztuka, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wyrelworelowany: nie odpowiedziałeś w ogóle na pytanie. Często, jak dostaje jakiś pisarz nagrodę Nobla, podkreślają jaki miał wpływ na swój kraj, społeczeństwo. Tu nic nie słyszałam, ale twoim zdaniem żyje w wykopowym swiecie i temu nie znam tej informacji? Ja mam życie poza wykopem, o to się nie martw, po prostu udziel mi informacji jaki wpływ miała na system polityczny i ekonomiczny, konkrety.
@Mzil: masz rację żadna z niej polka ! wyjechała tfu !a mogła zostać i zginąć za ojczyznę w jakimś bezsensownym powstaniu jak prawdziwa polka patriotka !

żeby zrobić ci jeszcze bardziej na złość i podkreślić swoją pogardę dla polski nazwała jedno ze swoich noblowski odkryć Polonium ! tak żeby cały naukowy świat wiedział jak bardzo w dupie ma polskę !
@saakaszi zasadniczo tak jest, polska w świecie nauki jest 100 lat za czołówką, a Noble z literatury czy pokojowe to można sobie powiesić obok dyplomu ukończenia zerówki
@saakaszi: szkoda mi już słów na dyskusje z takim planktonem intelektualnym. Krytyka i hejt, bo poglądy tej pani nie pasują do modelu Polski chrystusa narodów, która jest święta i w której nigdy nie było antysemityzmu, nawet sto lat temu. Na wykopie też wcale nie było antysemityzmu a wysyp antysemickich znalezisk wiosną tego roku to tylko moje przewidzenia.

Jakbyśmy dostali nobla z fizyki i dostał by go "lewak" to by powiedzieli, że
Idąc tym tokiem rozumowania to żaden biały heteroseksualny mężczyzna z Polski nigdy nie zdobył nagrody nobla


@saakaszi: ależ tak, jak najbardziej :) Mało kto zdaje sobie sprawę, że Polacy to tak #!$%@? naród, że w zastawieniu najważniejszych filozofów, odkrywców, wynalazców, naukowców w historii świata Polacy mają jedynie Kopernika i Marię Curie. Gdzie oboje nawet polskiego nie używali w swoich pracach. Możemy się kłócić o powody tego, ale z dużych europejskich narodów