Wpis z mikrobloga

Odnośnie wczorajszego Nobla dla Olgi Tokarczyk, jestem zażenowany reakcja na to wyróżnienie. Na Wykopie: 60%komentarzy: „lewaczka, zydowka, Ukrainka, szkaluje Polaków, kim ona jest, jak śmie, kto to czyta, nagroda Nobla jest ch.ja warta, Nobel nic nie znaczy (sic!), Teraz Nobla może dostać każdy”. 35% komentarzy: „znowu nobel z literatury?, ale słabo; kiedy nobel z nauk ścisłych? Tylko nauki ścisłe się liczą, okradli naszego Rodaka z Nobla z fizyki, literacki Nobel chu.a warty” 5% komentarzy: WOW super, ogromne wyróżnienie, gratulacje.

JA #!$%@?, ludzie tutaj są jacyś #!$%@?. Nawet szkoda sztrzepic ryja na wasze biadolenie. Na pewno KAŻDY z was jest wybitnym naukowcem, scislowcem, oczytanym literaturoznawca oraz historykiem wiec macie prawo zmieszać cały sukces z błotem. Bo nie można się po prostu cieszyć z takiego sukcesu Polki na świecie. Brawo wy.
#nobel #olgatokarczuk #nobelprize #literatura #nobel2019
  • 13
@bez_szalu: dokładnie, to nie mój sukces, nie uważam się mądrzejszy od innych komentujących, pewnie wielu z nich ma większa wiedzę i jest mądrzejsza ode mnie. Ale wydaje mi się ze potrafię docenić to co osiągnęła, nie wylewam jadu, nie próbuje za wszelka cenę umniejszyć jej wygranej.
@bez_szalu czemu mam się cieszyć z nagrody człowieka, z którym jedyne co mnie łączy to miejsce urodzenia i język używany do komunikacji? To jak bycie dumnym z czegoś, na co nie ma się wpływu, z tego się zazwyczaj wyrasta