Wpis z mikrobloga

#stomatologia
Pisałem tydzień temu że. Mnie coś tam pobolewa - dziś się dowiedziałem co ( ͡° ʖ̯ ͡°) otóż siódemka robiona około rok temu. Tydzień temu dziwne pobolewanie jakby ucisk od dołu - myślałem że jakiś stan zapalny tkanek okolowierzcholkowych ale przeszło samo.
Dziś. Poszedłem do dentystki (wcześniej nie dałem rady czasowo) i. Się dowiedziałem - moja Siodemka składająca się w 90% z wypełnienia kompozytowego pękła :( w sumie nawet nie wiem co pękło, wyłożyła mi to po znieczuleniem w sprayu, ale coś mówiła o dnie zęba. Generalnie #!$%@? jestem, bo jak się nie uda go zrobić to tylko wyrwanie :( a ósemki już dawno #!$%@?.
Nie bójcie się dentystów Mirki bo ja przez strach do niedawna unikalem dentysty i teraz słono za to płacę.
  • 8
@korni007: ja miałem problem z górną szóstką, była 10 lat temu leczona kanałowo, jakiś rok temu pękła i po jakimś czasie nie nadawała się do niczego. Coraz więcej kawałków tego zęba odpadało a ja miałem #!$%@? (nie tylko zęba xD). Z miesiąc temu się za niego zabrałem. Gość spiłował go bardzo mocno, oczyścił 2 kanały, zrobił jakąś podstawkę (nie wiem jak to się nazywa) pod koronę i założył mi koronę. Wszystko
@korni007: 1200zł to sama korona kosztuje (najlepsza porcelanowa, są jeszcze chyba jakieś za 800 ale to nie wiem), 2 kanały 300zł każdy, 200zł coś tam i na samym początku 100zł rentgen. Mnie to tak kosztowało. Jak mam mieć spokój na 10 czy więcej lat to i tak spoko cena.
@korni007: Czekaj, czekaj. Odbudowa na wkładzie koronowo-korzeniowym jest wręcz wskazana w przypadku osłabionych korzeni, bo dobrze wykonana konstrukcja wzmacnia całą strukturę. Jak mówisz, że brakuje Ci 90% zęba, to ta odbudowa kompozytowa nie ma szans wytrzymać, zwłaszcza w zębie z tak dużymi obciążeniami zgryzowymi. To nie będzie tanie i nie oszczędzaj na tym, bo koniec końców wydasz 2xwięcej, bo te prace trzeba będzie robić od nowa. Zrób raz a porządnie (wkład