Wpis z mikrobloga

Mój ojciec to fanatyk kaczora najgorzej! Ciągle kręci gówno burze w komentarzach o tym jak Polecieli I Spadli. Czasem loguje się na troll konto i pisze komentarze typu kaczory jedzo gunwno xD
Dość żartów.
Nie umiem uargumentowac tezy przeciwko poltyce PISu w rozmowie z ojcem.
-Kiedy mówię, że polityka rozdawnictwa pokoju 500+ powoduje inflacje i wzrost cen, ojciec podaje przykłady cen które spadly np paliwo za rzadow platformy było po 5.50 a jeszcze w zeszłym roku truskawki były droższe.
-Kiedy mówię że pis zeruje na przedsiebiorcach żeby mieć hajs na rozdawnictwo, ojciec mówi ze ten hajs jest z maffi vatowskich
-kiedy mówię ze tvp jest zaklamane ojciec mówi ze tvn jeszcze gorzej.
-kiedy mówię ze 500+ idzie na nierobow to on ze chociaż dzieci mogą zobaczyć morze

Najgorzej ze w necie jest mnóstwo stron o tym ze polityka PISu jest zla ale większość z nich to zwykle slogany. Zero poparcia w badaniach czy innych faktach.

Niech ktoś

#polityka
  • 5
-Kiedy mówię, że polityka rozdawnictwa pokoju 500+ powoduje inflacje i wzrost cen, ojciec podaje przykłady cen które spadly np paliwo za rzadow platformy było po 5.50 a jeszcze w zeszłym roku truskawki były droższe.Ojciec ma racje. Inflacja mieści się w celu inflacyjnym NPB i obecnie nic nadzwyczajnego się nie dzieje. A cena paliwa jest nieco bardziej złożona niż cena pojamnika plastikowego zrobionego przez Zenka na wtryskarce w garażu.

-Kiedy mówię że
@latarnikpolityczny: niby tak. Jednak nie zgadzam sie z polityka rozdawnictwa. Dodatkowo jestem w grupie najbardziej poszkodowanych ta polityka. Nie łapie sie wiekowo na znizki podatkowe, nie mam też dzieci więc nici z 500+, za młody też jestem na 13 emeryturę.
Co jakiś czas trafiam na informacje o tym ze np kaczynski za rzadow platformy mówił o obnizeniu podatkow a teraz pis wymysla coraz to nowe formy pobierania hajsu. Do tego manipulacje
@Gviazdor:

Kiedy mówię, że polityka rozdawnictwa pokoju 500+ powoduje inflacje i wzrost cen, ojciec podaje przykłady cen które spadly np paliwo za rzadow platformy było po 5.50 a jeszcze w zeszłym roku truskawki były droższe.


Cena paliw zależy przede wszystkim od ceny ropy i kursu dolara, jak łatwo sprawdzić, za PO cena ropy była prawie 2-krotnie wyższa, ważne jest to jakie rząd podejmuje działania, a ten rząd nałożył dodatkowy podatek