Wpis z mikrobloga

Taką mam przed zaśnięciem refleksję. Dopiero co obejrzałem odcinek serialu dokumentalnego "Lotnisko". A w nim historię bezdomnego, który zgłosił się do służby medycznej bo go stopa boli. Medyk zdejmuje but pana bezdomnego i wysypują się z niego białe robaczki. Stopa okazuje się dotknięta przez prawdziwą gangrenę.
Co to ma wspólnego ze Szkolną 17? Otóż główny lokator z majorem są na pograniczu menelstwa i patologii społecznej, ale jakoś udaje się nie przekraczać pewnej granicy. Są przesłanki, by sądzić, że w roku 2015, kiedy Konon został pobity przez bandę bandycką coś w rodzaju meliny na Szkolnej funkcjonowało. Teraz mamy recydywistę i ćpuna Suchodolskiego, okazyjnego gościa Łosia, kompletnego żula, jest orbitujący wokół Mariusz z krzaków. Jest brud, smród, ale póki Konon i major nie będą mieć zgangrenowanych i zarobaczonych nóg to nie jest najgorzej. Właściwie to nawet dziwne, że Szkolna 17 nie stoczyła się na samo dno. Gdyby Konon nie miał tak silnej osobowości (piszę poważnie) to posiadłość mogłaby już pójść z dymem jak dziś domek na Boboli, gdzie żuliki urządzały sobie libacje.

A więc nie jest tak źle, jakby mogło być. Dziękuję za uwagę.

#kononowicz #patostreamy
  • 8
@matador74: Ja sie dziwie, że knurowicz nie choruje na przypadlosci od wiecznego brudu przynajmniej oficjalnie. Chociaż cholera wie co ma na skórze w różnych strasznych miejscach. Nie myć rąk przez wiele dni nawet po wypróżnianiu się to na pewno norma, a potem żre tymi łapskami i jest spora szansa, że nie jest taki samotny jak mówi, bo ma w sobie robactwo.
@matador74: Jest dokładnie jak piszesz. US17 od absolutnego zarycia o dno ratuje fakt, że Prezydent nie jest olkoholikiem niebożym, a do tego rzeczywiście - ma silną osobowość i wkurzony potrafi niewłaściwe jego zdaniem towarzystwo szybko przetransferować za bramkę. Powstawanie typowej meliny pijackiej to proces, jednak elementem niezbędnym do uruchomienia tego procesu jest najczęściej osoba głęboko uzależnionego właściciela/dysponenta miejsca, w którym ta melina powstanie. Taki człowiek godzi się na obecność meneli w
@Zubroweczka: Kilka lat temu słyszałem od kogoś zbliżonego wtedy do źródła, że prezydent źle znosi kaca i to chorowanie jest dla jego na tyle trudne, że ogranicza go skutecznie w ilości pitego alkoholu. Nie było to potwierdzone nigdzie w materiałach chyba a prawdy od prezydenta się nie dowiemy bo on przecież nie pije od maleńkości...