Wpis z mikrobloga

Hej, przeklejam, moja żona od miesiąca szuka obiektywu #fotografia #canon. Może ktoś obeznany pomoże, fajnie by było zmieścić się w budżecie do 2k

Mam totalny mętlik, proszę o poradę jaki obiektyw będzie idealny w podróży lubię fotografować miejsca, ludzi (ale nie portrety), krajobrazy. Z tego co wyszukałam w lupce to na aps-c polecano obiektyw jasny do f2.8. Teraz pytanie czy stałka czy zmiennoogniskowy? Czy canon 10-22 f3.5-4.5 nie będzie za ciemny (do krajobrazów i tak z f8) może Samyang 20 f1.8, Tokina 14-20 f/2, Sigma 30 f1.4, Sigma 17-70 f2.8? Mam eos1300d matryca aps-c....HELP☹
  • 8
@sowacx: apsc i budżet do 2k to sigma art 18-35 1.8. Słaba pod światło, średnio szybka, np do ujęć dynamicznych tak se o bym powiedziała, do tego czasem potrzebuje kalibracji, ale za to ostra jak jasna cholera do pełnej dziury, pięknie rysuje, cudowna GO nawet na 18mm, do krajobrazu miód.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sowacx: i ja napisze sigma, akurat ja mam 17-50 2.8, ale czy 17-70 nie ma tez zmiennej przyslony? 2.8-4? Swoja droga szeroki kat wcale nie jest super do krajobrazow. Wszystko wtedy wydaje sie malutkie np. góry