Wpis z mikrobloga

#konfederacja słuchajcie, właśnie odsłuchałem powyborcze wywiady i wypowiedzi #ziemkiewicz i kurla wyciągnijcie wnioski z tego co chłopak mówi, bo dobrze gada. Nie będę się rozpisywał na ten temat - niech ktoś kompetentny z otwartym umysłem u Was go poogląda, zaprosi na kawę, pogada i przeanalizuje jego punkt widzenia. Jesteście teraz w polityce, to róbcie ją mądrze, bo się bardzo rozczarujecie za 4 lata.

  • 16
@Tofinen: @qaswe: @Haqim: @Jah00: nie uważam, że szkaluje czy że się skończył - mówi rozsądnie, patrzy z innej perspektywy, śmiem twierdzić że szerszej niż np. T. Sommer, który upierał się przy swojej swojej wersji, że np. gdyby nie blokada w TVP to byłby lepszy wynik. Nie prawda, też uważam, tak jak Ziemkiewicz, że na wynik złożył się bardzo szczęśliwy układ gwiazd, a bojkot przez TVP był jednym z
@vvit0: A skoro już weszli do sejmu i wypełnił się wielki plan Mentzena to nie lepiej postawić na ludzi bardziej umiarkowanych, poważniejszych? Przecież przy ciągłym stawianiu na skrajną prawicę i postacie kontrowersyjne nigdy nie uda im się zbudować większości do reform gospodarczych.
@DaeronTargaryen: dokładnie - także o to chodzi. Żeby być "lepszym PiSem", nie radykalnym prawym skrzydłem wyzywających wszystkich od debili.
Głosuję na Korwina i jego kolejne projekty od ponad 10 lat i w tym roku w końcu się coś udało, ale wbrew części korwinistów nie dzięki radykalnym hasłom, a schowaniu Korwina do szafy w wieczór przed ciszą, bojkot TVP, miłe słówko od TVN, i kwota minimalna PiSu, która wystraszyła przedsiębiorców.
Ten 1,2mln
ktoś ogarnięty powinien wyciągnąć wnioski z jego wypowiedzi.


@vvit0: Oczywiście, każdego warto posłuchać, bo może przez przypadek coś mądrego powiedzieć. Pewne jest natomiast, że sytuacja Konfedracji po powrocie do sejmu jest tak trudna jak Kubicy po powrocie do F1. Teoretycznie trzeba by było dopasować się do elektoratu, który głosował (jak mówi teraz Ziemkiewicz) by za 4 lata mieć lepszy wynik, tylko że jak się przesadzi to można się obudzić jako kolejna
@vvit0: Problem z Ziemkiewiczem polega na tym, że on sam patrzy bardzo wąsko przez pryzmat swoich poglądów i takie osoby są już w Konfederacji. Natomiast prawda jest taka, że jeśli ktoś naprawdę myśli o liberalizacji gospodarki to niestety musi być gotów zostawić swój światopogląd na boku i dogadać się z każdym. Samo podebranie części wyborców PiSowi nic nie zmieni.
@vvit0

T. Sommer, który upierał się przy swojej swojej wersji, że np. gdyby nie blokada w TVP to byłby lepszy wynik. Nie prawda, też uważam, tak jak Ziemkiewicz, że na wynik złożył się bardzo szczęśliwy układ gwiazd, a bojkot przez TVP był jednym z powodów.

No to źle uważasz. Wystarczy zobaczyć reakcję ludzi po debatach Konfederacji oraz po obecnych wystąpieniach przedstawicieli koła Konfederacji.

Internet nie dociera do wszystkich potencjalnych wyborców Konfederacji, więc
@vvit0: Ziemkiewicz bredzi, ze utrzymanie PiS u władzy to Polska racja stanu, ze Konfederacja ma albo zejść do podziemia albo atakować tylko elektorat PO, bo każde działanie wymierzone przeciwko Jarkaczowi wpędza nas w łapy sorosa i dlatego on będzie z Konfederacja walczył jeśli się do tego nie zastosuje. Ciężko już tego człowieka brać na poważnie, zdradził swoje środowisko i nikt mu tego nie zapomni.
@Volki: @dr_gorasul: @YgoR: macie prawo tak uważać, ja mam nieco odmienne zdanie. Chciałbym jedynie aby Konfa w mądry sposób się rozwijała i docierała do kolejnych wyborców (nie zrażając przy tym części poprzednich) i sądzę, że Ziemkiewicz mówi całkiem celnie o rzeczach, które mogą z różnych powodów umknąć liderom Konfy. Dodam jeszcze, że fantastyczną robotę wykonał Sławek Mentzen i mimo, że nie dostał się do sejmu pokładam w nim ogromne
@DaeronTargaryen: @YgoR: @Volki: a ja wam powiem tak, z Ziemkiewicza alkotłiterza się śmiałem nie raz, ale w jednej rzeczy muszę się z nim niestety zgodzić, elektorat powinien być zmapowany, żeby wiedzieć dokładnie co ten sukces zapewniło, ankiety powinny być robione przez profesjonalistów i to jak najszybciej póki wyborcy jeszcze pamiętają dlaczego głosowali tak, a nie inaczej, bo bez tego to wróżenie z fusów.
Teoretycznie trzeba by było dopasować się do elektoratu, który głosował

zostawić swój światopogląd na boku


Konfederacja nie będzie się dostosowywać do elektoratu, tylko elektorat będzie dostosowywać się do Konfederacji. Ledwie Narodowcy i Korwin pojawili się w parlamencie, a już niektórzy oczekują, że zaczną bezwładnie spływać w kierunku centryzmu. Żadnego spływu tam nie będzie bo nie ma żadnego ssania z tamtej strony, co pokazują mizerne wyniki i apatia kolejnych partii centrowych. Daliście kredyt