Wpis z mikrobloga

@canis_lupus: Jesli jest sprzedaż, to musi być popyt. Ja się zastanawiam, czy nie lepszy będzie HACK RF, bo wolałbym coś co działa standalone bez podłączonego PCta, nie wiem jak działa limesdr, nie miałem jeszcze takieigo sdra, HACKRF one w znośnej cenie jest ale do 2Ghz, więc na oskara 100 słabo
@wiecejszatana: Hackrf ogarnia chyba do 6GHz. nie wiem na ile standalone, ale może zatem pluto? Siedzi tam linuch i możesz normalnie soft odpalać.
W Hackrf brakuje mi dupleksu. Bawiłem się. A, no i hackrf ma 8 bitowy przetwornik a lime 12.
@canis_lupus: Cały czas przeglądam te SDRy i wychodzi na to , że bez 1000zł to dziadowanie, Przydałaby się możliwość wyprowadzenia GPIO, I2C, czy innego SPI aby podłączyć jakiś wyświetlacz, wyprowadzić sterowanie do rf-switcha lub sterowanie automatyki wzmacniacza. Zasadniczo i pobieżnie poszukałem możliwości wstawienia przycisku ptt do gnuradio oraz ładowania konfigów standalone i napotykam na razie wielkie NIE DA SIĘ, ale na razie tylko polizałem temat. Zobaczymy jak to wygląda przy głębszym