Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Czołem Mircy, to będzie reklama, ale niepłatna, tylko taka właśnie uczciwa i z serducha :D

Jakiś tydzień temu musiałem szybko ogarnąć optymalizację sklepu na #wordpress #woocommerce Niestety poprzednie próby nie przyniosły żadnych rezultatów (anty-pozdrawiam #dhosting i ich #lsc) i zacząłem szukać innych opcji.

Wystalkowalem takiego mireczka jak @ChrystusChytrys właśnie spod tagów branżowych. Szybka rozmowa na wypoku i decyzja - idziemy na #vps #vpshosting + #cloudflare #cdn #cache

Człowiek ogarnął mi to w 3h od momentu jak dostał komplet danych do logowania - sklep śmigał aż miło. Kolejne 2 dni to #optymalizacja i monitoring. Ogólnie efekty przerosły moje oczekiwania. Koszt się zwiększył to bez wątpienia ale w skali mojej działalności - warto.

Także jak muli Wam sklep na Wordpress wiecie do kogo się zgłaszać :)

#biznes #hosting #ecommerce
  • 30
@darkfence: tak, jeszcze ich (ich support) poprosiłem żeby zerknęli okiem, to mi ustawili wszystko na domyślne ok 22 i dopiero rano się skapnąłem że masa cssa i jsa się skonfliktowała a klienci nie mogą przewijać strony xD
@blackmilk: 38 i 90 ale nimi już się dawno przestałem sugerować jak cokolwiek innego niż plain-html dostaje "kary". Sprawdzam na innych dostępnych w necie toolach, mi głównie chodzi o czas odpowiedzi i czas renderowania bo to jest to co dotyczy użytkownika nie bota.
@unster: hej, kurcze, dziwne, że Ci to w dhosting nie działało, jak trzeba, sporo mamy sklepów na woo działających z powodzeniem i to przy dużej skali. Bardzo chciałbym zbadać ten temat i zobaczyć co się tam zadziało, chociaż po to, by usprawnić temat w przyszłości. Podrzuć proszę na mojego maila namiary na swoje konto w dhosting. Mail: luke@dhosting.pl zerknę co i jak, to nam bardzo pomoże. Zobaczę co się tam zadziało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KetMadero: dostałem od nich moje IP serwera, wygooglalem pierwszy lepszy serwis do "lokalizacji" IP i przy okazji pokazali mi data center name I gotowe ;)