Wpis z mikrobloga

@Slucham_psa_jak_gra_: Podoba mi się ten intensywny wysiłek i jednoczesne skupienie na twarzach św. Jana Apostoła i św. Nikodema. Bezwładne ciało Jezusa, zdaje się wysuwać z rąk niosących je mężczyzn. To musi być dla nich szalenie niewygodna pozycja. Niesamowity jest skrót perspektywiczny łokcia św. Nikodema i naroże kamiennej płyty, które niemalże wystaje z powierzchni obrazu.
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: Musisz szybko nacieszyć się widokiem, ponieważ mode zdejmują mi takie cuda za propagowanie przemocy.
@
@pani_doktor_od_arszeniku: bilety do rzymu tanie, a podstawy języka, do niegramatycznej rozmowy łatwe do opanowania. :) poza tym w turystycznych miejscach (ale tylko tam) dogadasz sie po angielsku :)
Ps Coprawda już parę lat temu, ale w połowie stycznia dwa dni przed lotem z rzymu do waw bilet kupiłem za 60zl i to wcale nie była okazja. A i w tym czasie miasto zwiedzisz na spokojnie, bez przepychania się łokciami, ani smażenia
@totalski: Dziękuję za wskazówki! Byłam we Włoszech już kilka razy. Pożerająca mnie zazdość wynika z faktu, że kilka jego dzieł jest jeszcze na mojej liście to see ;) Zapomniałeś dodać, że cappuccino we Włoszech pijemy tylko do 11, potem to już zbrodnia!
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: Roberto Ferri tworzy w podobnym klimacie :)
Pobierz panidoktorodarszeniku - @totalski: Dziękuję za wskazówki! Byłam we Włoszech już kilka...
źródło: comment_dOK36qY1tZF688ImTAeXCi69OnLZBW2G.jpg
@pani_doktor_od_arszeniku: przesada z tą zbrodnią. Chyba, że w jakiś elitarnym gronie, ale w takowym nie bywałem :)
Ps W kościele na szczycie Hiszpańskich Schodów jest inny "darmowy" obraz Caravaggio. Tyle ze z wcześniejszego okresu twórczości i w porównaniu do wspomnianego wygląda biednie. Ale można dla porównania zerknąć, zwłaszcza że od żelaznego punktu wycieczek bardzo po drodze. :)
PS podobno od tego roku nie wolno na nich siadać pod groźbą kary chyba