Wpis z mikrobloga

@Uzytkownikportaluwypokpeel: no niestety na rynku są tylko Rift S i Valve Index (HTC PRO odpada bo to stara konstrukcja w nowych szatach i cena zestawu zaczyna się od 5-6k więc nawet więcej niż Valve Index, które jest obecnie przekoksem i nextgen vr). Ja kupiłem Rift S i są spoko, wybrałem je tylko dlatego, że nie dam prawie 5k za okulary do vr XD
@Uzytkownikportaluwypokpeel: Cosmos miałem okazję chwilę potestować. Różnicy w obrazie między rift S za dużej nie ma ale za to kontrolery sporo(odczuwalnie) cięższe i ponoć mimo 2 baterii tylko 2h wytrzymują. I przy jednej grze w beat saber'a zdążyły się "zgubić" jakieś 3 razy co przy oculusie praktycznie się nie zdarza.
@HHHHHH: Indexa nextgenem bym nie nazywał, samo pojęcie generacji w VR jest bez sensu bo to sie rozwija liniowo jak PCty aniżeli generacjami ale jeżeli już chodzi o mityczny nextgen który zmiecie wszystko z rynku to Eye Tracking + Foveated Rendering + Varifocal displays w cenie około Oculusowej czyli ich 399. Wtedy możesz robić ogromne rozdzielczości, mieć zmienną ogniskową a to wszystko bez zwiększania wymagań sprzętowych a możliwe że nawet je
@Navari: Też polecam. Tak od siebie - budżetowo, ale nie długoterminowo polecam od siebie dla biedniejszych Windows Mixed Reality, a dokładnie Lenovo Explorera, ale to ostatetczna opcja. Sam mam Lenovo + Oculus GO i chcę zmienić na Questa ;)