Wpis z mikrobloga

Czyli będzie chyba tak:
Odcinek 1 - "Mniejsze zło". Jedno z najlepszych (jeżeli nie najlepsze) opowiadanie Sapkowskiego więc nie będzie problemów.
Odcinek 2 - "Na krańcu świata". Opowiadanie mocno średnie, ale rozumiem że musieli je wprowadzić do serialu aby wyjaśnić kwestie i sytuacje Indian znaczy Elfów w tym świecie. Problemem tego opowiadania jest fatalna wizualnie i ekranowo centralna dla tej opowieści postać (Diabeł - człowiek koza). Tu sporo przypadkowej widowni serialu może wymięknąć. Zwłaszcza jak ta postać zostanie przedstawiona literalnie tak jak jest w książce.
Odcinek 3 - Opowiadanie "Wiedzmin" - Dobre opowiadanie, w miarę łatwe do sfilmowania, problemów nie dostrzegam.
Odcinek 4 - Tu będzie upadek Cintry, stworzony na podstawi fragmentów opowiadań "Coś Więcej", fragmentów z I tomu "Krew Elfów" i materiału oryginalnego stworzonego przez scenarzystów serialu. Opowiadanie "Kwestia ceny" będzie pokazane w retrospekcjach i będzie mocno pocięte i ograniczone. I bardzo dobrze, bo to słabe opowiadanie.
Odcinek 5 - "Ostatnie życzenie" oraz mocno zmienione opowiadanie "Miecz przeznaczenia" . Dobre opowiadania, nie widzę problemów. Choć wygląda że oba będą bardzo mocno zmienione w stosunku do oryginału. Te sceny z trailera z Yennefer w masce i orgią w tle to chyba z tego odcinka
Odcinek 6 - "Granice możliwości". Przyznam że ten wybór mnie najbardziej zaskoczył. Opowiadanie mocno przekombinowane i z wyjątkowo dziwaczną i psująca w pewnym sensie świat postacią (Borch Trzy Kawki). Teoretycznie idealnie nadające się do pokazania w serialu w praktyce bardzo ryzykowne. Pamiętam że ten polski serial na nim właśnie się kompletnie wyłożył (gumowy mały smok, Pażdzioch, fatalny Chyra itp itd). Do niego był jeszcze w miarę oglądalny.
Odcinek 7 i 8- Opowiadanie "Coś więcej" plus wiele oryginalnego materiału od scenarzystów serialu. Na temat tych ostatnich odcinków niewiele wiadomo.
#netflix #wiedzmin
  • 12
@Jonataneq: Uważna analiza obu trailerów plus trochę poczytałem forum na Redicie poświęcone temu serialowi. Na tych panelach na konwencjach w San Diego, Londynie i teraz we Włoszech pokazywali także krótkie fragmenty niektórych odcinków. Ludzi mieli zakaz filmowania więc materiału z tego nie ma. Ale opowiedzieli co tam widzieli.
Oczywiście to jest moje przypuszczenie. Nie mam 100 proc. pewności że to jest całkowicie trafne. Ale myślę ze z grubsza trafiłem.
@Thorkill: Większe zaskoczenie, niż Ciebie piszącego coś innego, niż koronkę pochwalną dla PiS-u, przeżylem tylko wtedy, gdy Sapkowski postanowił w ostatnim tomie, że Geralt zamiast Yennefer, przez wszystkie tomy jednak nieszczęśliwie zakochany był w Hagridzie.
Przypuszczenia oprócz pierwszego i trzeciego odcinka wg mnie się nie sprawdzą, ale pożyjem zobaczym.
Ciebie piszącego coś innego niż koronkę pochwalną dla PiS-u,


@tuf_wedrowiec: Przez wiele lat udzielam się tutaj także na tagu syria.A na tagu polityka się udzielam tylko aby prostować kłamstwa i propagandę neuropków. I to udzielanie się wygląda tak że daje tam jeden wpis tygodniowo. Taki Kempes czy inne neuropki potrafią tam dziennie walić 20 wpisów. Ale tobie to nie przeszkadza. Ciekawe czemu...
@Thorkill: Przestań już gadać o polityce, bo nudą wieje. Wyciekły nazwy odcinków i wydaje się, że kolejność będzie jak poniżej. Miałeś zatem najprawdopobniej rację.

Episode 1: The Lesser Evil
Episode 2: The Edge of The World
Episode 3: The Witcher
Episode 4: A Question of Price
Episode 5: The Last Wish
Episode 6: The Bounds of Reason
Episode 7: A Shard of Ice
Episode 8: Something More
Przestań już gadać o polityce


@tuf_wedrowiec: Przecież to ty poruszyłeś pierwszy ten temat w tym wątku nie ja.

Miałeś zatem najprawdopobniej rację.


@tuf_wedrowiec: Wciąż jednak nie mogę być pewien kilku rzeczy. Przykładowo wciąż nie wiem na 100 proc. w którym odcinku będzie upadek Cintry. Czy na pewno w odcinku 4 jak napisałem wyżej? A to jest ważne żeby poukładać właściwie całą resztę wielu wątków fabuły, wprowadzonych oryginalnie przez scenarzystów netflixa,
@Thorkill: Scena z burdelu to może być interpretacja święta Belletyen (belletren? - nie pamietam nazwy). Oprócz tego mają być rozbudowane wątki Yennefer i Ciri, wiec ich backstory trzeba też gdzieś wrzucić. Upadek Cintry też musi być odpowiednio "podbudowany" fabularnie - najpierw story z Jeżem, potem przegrana bitwa z nilfgaardem i dopiero zdobycie Cintry. Ciekawe domysły masz, ja przebieram mocno nogami do 20 grudnia i chyba odswieżę sobie lekturę sagi, coby być
Fatalny Chyra? No chyba nie.


@Czarendzer: Oglądałem wiele lat temu więc tylko generalne odczucia mi zostały w pamięci po tym serialu. No i jedno z nich to takie że Chyra zagrał fatalnie. Ale już czemu tak uważam to ci nie powiem bo nie pamiętam szczegółów.