Wpis z mikrobloga

Mirki! Wybieram się w połowie lutego z różową na Islandię. No i mam do was pytanie, bo widzę że niektórzy nawet tam mieszkają, więc mam nadzieję że troszkę mi podpowiecie. No to tak, będziemy tam tydzień.
I pierwsze pytanie to czy warto pchać się w mini kampera (Konkretnie Dacia Dokker - myśleliśmy o firmie campervaniceland, bo cenowo wypadają najlepiej chyba)? Chcieliśmy zjechać cały ring, ale im więcej czytam to wydaje mi się że może być ciężko no i zacząłem się obawiać trochę jazdy tym mini kamperem, ze względu na napęd tylko na 1 oś no i aerodynamikę lodówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych osób czy jest to wykonalne czy lepiej w tym okresie wziąć jakiś nocleg w okolicach Reykjaviku i auto 4x4 i poruszać się bardziej po okolicy?

No i kwestia ubezpieczenia ewentualnie - czy w tym okresie przyda się gravel i SAAP?
#islandia
  • 4
@Maciek1422: raczej tak choc gwarancji nie ma nigdy bo pogoda tu lubi zmienna byc ;) jak pojedziecie poludniowa strona na wschod do lodowej laguny i dalej bez problemu dojedziecie. moze byc trudniej z egilsstadir do akureyri, ale jak bedzie problem to zrobicie cofke znow poludniem. macie tylko tydzien wiec zwiedzanie w biegu, jak cofka bedzie konieczna to dokladniej miejscowki na poludniu przynajmniej obadacie