Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tymi nowymi Pokemonami? Wszędzie czytam jak strasznie beznadziejnie zapowiada się ta gra i już sam nie wiem czy to tylko rozpaczanie hardcorowych wyjadaczy czy normalnych graczy. Rozumiem, że niektórzy chcą zbierać WSZYSTKIE pokemony, a tutaj będzie tylko połowa dostępna?
Dobrze, że ja mam to w sumie w dupie i zawsze lubiłem komponować zespół bez uprzedniego planowania. Może ktoś mi rozjaśni jaki jest sens takiego ostrego min-max w tych grach, przecież poprzednie części były tak żałośnie proste, że można je było przejść z zamkniętymi oczami. Liczę, że Sword mnie nie zawiedzie, bo od tego hawajskiego klimatu w Pokemon Sun to odbiłem się już po 10h.
#nintendoswitch #pokemon
  • 22
@Kraniec: Wycięcie 60% pokemonów tłumaczone Balansem i Animacjami, gdzie wszystko wskazuje że to Bullshit jeśli pominąć stworki z nowej odsłony. Jakieś gówno poki się dostały a ulubieńców nie można nawet zaimportować. Troche pluje to na hardkorowych starych fanów, na nowych fanów z GO i Let's GO a nawet na ojców twórców serii (bo ich ulubione stworki też wycięte.)

Zalecam głosować portfelem jeśli nie podoba się komuś ten stan rzeczy. Czy coś
@Kraniec: Jeszcze dodatkowo część ludzi się obawia, że zaczną dodawać stare poki jako płatne DLC albo inne promocje, bo już są ekskluzywne dla tych co kupili pre-ordery.
@Pantalonek: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Rozumiem w takim razie żale zagorzałych fanów, sam miałem wielokrotny ból dupy, kiedy moja ukochana seria staczała się w otchłań gówna. W przypadku pokemonów jestem totalnym laikiem, który co prawda wychował się na pierwszej edycji, ale któremu zupełnie nie przeszkadza taka zmiana w rozgrywce. Kupię, ogram i #!$%@? :) Bardziej obawiam się tylko o poziom trudności. Grając w jedną z ostatnich części celowo wyłączałem ten exp
@Kraniec: Nie da się wyłączyć exp share :)

Ogólnie jak patrzę to ta gra wygląda jak Alpha i totalne gówno graficznie. Dolicz do tego wycięcie pokemonów, ataków i fajnych funkcji (mega ewolucje, z ataki) i masz tylko odcinanie kuponów.

To wygląda tak jakby wszystko to co mieli zrobić źle zrobili źle.
@Kraniec: Ja tylko dodam jeszcze jedną rzecz, o której wspomnieć narzekacze "zapominają".
Owszem, jest wycięta ponad połowa Pokemonów, ale za to w samej grze jest dostępnych ich aż 400 - tylko w XY było więcej i to nieznacznie.
@Kraniec: https://www.reddit.com/r/pokemon/comments/dv438w/complete_list_of_all_problems_known_so_far_in/
TL;DR:
1. Dexit, lista dostępnych pokemonów
2. Wywalili dużo ataków, lista, gracze online się wkurzyli
3. Gra jest krótka, ok 18h
4. Słaba grafika, Pokemon i dla porównania Dragon Quest XI który niedawno wyszedł na Switcha
5. Graficzne glitche, znikający trenerzy, mały draw distance
6. Animacje jak z PS1, nawet w kluczowych momentach gry z legendarnymi Pokemonami dla porównania scenka z ostatniej gry na 3DS
7. Za
@Jeleniowa: nie chce mi sie na wszystko odpowiadać, ale trade jest ogólnie w tej części dość mocno postawili na online. grafiki nie mam zamiaru bronic, rysowanie świata jest żałosne :/ jedynie co jest przyjemne to wielkość mapy jest naprawdę spora bez loadingow(no chyba, ze wchodzimy do miasta).
a tych npcow którzy lecza jeszcze nie spotkałem ;c gliczy z pogoda jeszcze nie miałem itp dobra więcej mi sie nie pisac xd jak
@niski_czlek: Z tymi NPC'am to chyba chodziło o full-heale (?). W ogóle widzę, że post na reddicie został edytowany więc może coś się nie zgadzać w moim TL;DR.

A co do pytań, to mam pare! :)
Jak wygląda wymiana poksów? Bo z tego co wiem nie ma już GTS, można za darmo między znajomymi czy coś? Miałeś jakieś problemy z frameratem? I czy serio nie ma muzyki przy legendarnych? No i
@Jeleniowa: no ja nawet nie wiedziałem, że jest taka mechanika z tym leczeniem, może faktycznie gdzieś stoją npce ;p

poksy WYDAJE mi sie, ze można za darmo wymieniać bo mechaniki online wyglądają na rozbudowane, ale nie miałem jak sprawdzić z wiadomych przyczyn ; p zaraz ci rzucę screeny na priv jak wygląda interfejs online to sama ocenisz.

szczerze z reszta pytań to tak średnio ci pomogę legendarnego nie spotkałem to nie