Wpis z mikrobloga

Oj gruba strata będzie na tym #famemmauk no ale zaryzykowali, chociaż wg mnie bardzo słabo zorientowali się na rynku brytyjskim. I trochę tego nie rozumiem. Większość to zapomniane osoby które sławne były kiedyś (Geordie Shore, Big Brother Gwiazd, Love Island, Ex na plaży) i to takie dawne kiedyś, nic nie nagrywają albo bardzo rzadko, mają setki tysięcy obserwujących na instagramie ale większość to nieaktywne już konta. Wielka Brytania ma mnóstwo fajnych aktywnych! youtuberów którzy chętnie by powalczyli. Wydaje mi się że nie przemyślano tej gali, chcieli iść dalej, zapewne pojawiły się głosy że w innych krajach zaczną powstawać takie federacje i chcieli być pierwsi ale kto wybierał tych ludzi?

Poświęciłem trochę czasu i przyjrzałem się im:

Nie wiem czy wszystkie walki się odbędą po wczorajszej konferencji ale:

Scott „Scotty T” Timlin – Stephen „Stevie Bear” Bear

Scott, uczestnik Geordie Shore, wygrał Big Brothera gwiazd w 2017 roku, 2,8 mln obserwujących na instagramie, wygląda na świetnego kandydata do FameMMA, ale pod zdjęciami lajków już bardzo mało, naciągając, średnio 20k osób lubi jego zdjęcia.
Stevie Bear - jak wyżej, wygrał Big Brothera dla gwiazd z 2016 roku, w 2011 wystąpił w programie Shipwrecked i 2 razy w brytyjskim Ex Na Plaży. 1,8 mln obserwujących a lajków pod zdjęciami od 7 do 10 tysięcy...
Czy bym ich wziął do 1 gali patrząc kim są? Raczej tak. Patrząc na zasięgi? Raczej nie a na pewno nie na main event.

Mike Fox – Andrew Henderson

Mike. 1,28m subów na YT a content... Nagrywał pranki które miały wyświetlenia 3 lata temu, pranki polegały na rozmawianiu za pomocą tekstów piosenek XD Nie chce mi sie przeglądać jego kanału ale widać że urodziły mu się dziecko i ogólnie ma jakieś problemy ze sobą, wrzuca filmy raz na dwa tygodnie a te mają po 50k wyświetleń. IG: 263tys. obserwujących, 20k like pod zdjęciami. Walczył na innej gali z JMX który tez będzie tu walczył i to z Wojtkiem Golą
https://www.youtube.com/watch?v=F8O-8yIoKwQ
Andrew Henderson - 131k subów, freestyle z piłką, raz nagrał filmik u CR7 na chacie jak kilku piłkarskich youtuberów zostało zaproszonych na premierę jego perfum, w rok nagrał 4 filmy, 7,11,4 i 4k wyświetleń XD Na instagramie obserwuje go.... 10 osób XDD
Nie wziąłbym tego Mikea, a Andrew to chyba po znajomości walczy XD

**Joel „JMX” Morris – Lewis Harrison**
JMX - 2,54m subów na YT, nie licząc zapowiedzi Fame MMA nagrał 1 film przez 10 miesięcy, średnio około 100k wyświetleń, film nagrany 5 miesięcy temu - 233k, nagrywa o wszystkim, Boksował na innej gali youtuberów (KSI - Joe Weller), IG: 581tys. obserwujących, z lajkami jest tu różnie, związane z walkami - 35k-50k, pozostałe 10-15k.
O Lewisie w skrócie bo się wydygał i Wojtek Gola będzie walczył za niego.
Fitness Model, IG: 1mln, 20k lajków pod zdjęciami.
JMXa bym zostawił, ma kontakt z KSI który mógłby nawet przypadkiem zareklamować galę, walczył już, na IG robi jakieś lajki ale YT umarł.

**Sam Gowland – Marty McKenna**

Sam. Geordie Shore, brał też udział w Love Island. IG: 1,3m, pod zdjęciami po 10k...
Marty, kolejny z Geordie Shore, Ex na Plaży UK, jesli dobrze widzę od 2017 nie występował nigdzie, IG: 717k, zdjęcia: 3-6k serduszek XD

**Daniel „Dapper Laughs” O’Reilly – Michael „Harvey” Jr**

Daniel - ciężko ocenić kim jest XD sławę wbił chyba na Vine
ach, Big Brother dla gwiazd - 21 edycja (2018r) IG: 647k, 5-8k <3 pod zdjęciami.
Harvey - też nie bardzo wiem kim jest, jakiś raper? Sławny musiał kiedyś być bo był w Big Brotherze dla gwiazd (10 edycja - 2012 rok) IG: 97,2k, pod zdjeciami - od 200 do 1k lajków XD

Ashley Marie – Georgia Harrison

Ashley - Gejmerka, YT - 616k subów, wyświetlenia ~1500... XD Instagram: 543k, od 3 do 7k like. Byłem pewny że była w Geordie Shore patrząc na jej wygląd ale jednak nie.
Georgia - Love Island (2017), IG: 891k, 5-10k <3 pod zdjęciami

Ally Law – Harry „Nightscape” Gallagher

Ally - 3m subów na YT i w końcu ktoś z wyświetleniami. Niestety mało nagrywa, 5 filmów przez 10 miesięcy ale wyświetleń sporo: 2m, 750k, 1m, 4,7 miliona i 275k. IG: 274tys. obserwujących. pod zdjęciami średnio 15k like ale ostatnio nawet 35k.
Nightscape - Parkourowiec, kolega KSI, IG: 239k, pod zdjęciami 25-30k like. na YT: 1m subów, wrzuca w miare regularnie, ale wyświetlenia bardzo różne od 100k do nawet 2 milionów

Chyba najlepsza walka pod względem promocji gali. Wyglądają na najbardziej aktywne i jeszcze mające fanów osoby z tej gali.

Casey Barker – Callum Markie
Casey - vloger, filmy z rodziną i dzieckiem, nagrywa regularnie, 389k subów, wyświetleń po 150-200k czyli dobry wynik. IG: 313tys. obserwujących. Od 10 do 100k like pod zdjęciami (z dzieckiem łapią dużo więcej)
Ale czy ktoś kto ogląda taki content chce oglądać jak się ojciec dziecka bije w klatce? XD
Callum - IG: 22,9tys. średnio 3k <3, na YT 257k subów, powiedzmy że w miarę regularnie nagrywa, o czym to kanał? XD nie wiem, jakieś commentary nagrywa które wbija 50k wyświetleń..

tl:dr
Ktoś dał mocno ciała, nie mówię już tu o martwych kanałach i profilach na IG ale cała gala to są osoby z tego samego kręgu zainteresowań, wygląda jakby Wojtek dostał kontakt od kogoś z brytyjskiego MTV i po kolei ich brali (Love Island, Ex na plazy, Geordie Shore, do tego Big Brother) Z drugiej strony jak się przyjrzy gali Fame MMA 1-2 to też wcale nie było jakoś kolorowo z obsadą, ludzie z Exa, Warsaw Shore itd

Od dawna uważam że Youtube czy Instagram powinien usuwać nieaktywne konta które subują czy obserwują takie kanały.
3 miliony subów na YT, na instagramie po setki tysięcy obserwujących a potem na konferencji jest 3k osób na live z czego pewnie 3/4 to z Polski. Najgorsze jest teraz to ze instagram usunął lajki pod zdjęciami i takie osoby mogą mocno oszukiwać. Na szczęście wchodząc np z brytyjskiego VPN widać jeszcze kto ile ma polubień.

#famemma #famemmauk
  • 7