Wpis z mikrobloga

Z przedstawionych kandydatów na wybory prezydenckie, których można wypuścić do losowych ludzi (czytaj wyborców) najbardziej nadają się
-Dziambor - nic się za nim nie ciągnie, dobrze się wypowiada, ma prezencję, mógłby przyciągnąć do Konfy niezdecydowanych lub bardziej centrowego wyborcę, jest to wg mnie inwestowanie w przyszły kapitał polityczny.
-Bosak - ma prezencję, potrafi zrobić orkę w studio i wypunktować przeciwnika, jednak trochę spraw się za nim ciągnie, brak żony, jakieś niewyjaśnione szerzej finansowania itp. może przyciągnąć elektorat głównie pisu, wg mnie lepiej go zostawić na walkę w parlamencie i po telewizjach.
-Wilku - potrafi dobrze mówić, mało się za nim ciągnie, ma żonę, wiadomo gdzie pracuje itd. dla losowego wyborcy jest raczej neutralny, więc z centrum może by kogoś zassał, ale ciągnie się za nim mit braku charyzmy, pomimo, że wydaje się spoko facetem. Wg mnie raczej do prac parlamentarnych.
-Tołwiński - ma doświadczenie polityczne, gadane i przyjemny dla wyborcy wygląd, nie strach go wypuszczać do ludzi, mógłby zassać elektoratu wiejskiego dla Konfy z Pisu i Psl.

Jak na moją głowę tak powinna wyglądać grupa na koniec prawyborów, z czego Dziambor i Bosak powinni obecnie być w finale.

-Berkowicz - trochę się za nim zaczyna ciągnąć, za mało wyważony na to stanowisko, raczej do sejmu i tv się nadaje.
-Braun - za sympatycznym krasomówcą ciągnie się sporo spraw, nawet gdy miał rację, to sprawy były przedstawiane w sposób niekorzystny dla Pana Grzegorza, i dla losowego Janusza może być nie do wyboru. Mógłby zasysać elektorat z pisu. Wg mnie wyśmienity wojownik do sejmu czy tv na walkę z lewarami.
-Krul - liczba wymysłów, skrótów myślowych, źle sformułowanych myśli nawet tam gdzie ma rację, i max niskie zaufanie społeczne raczej skreślają wybór Janusza przez losowych ludzi. Niezmienność poglądów i baza startowa dla partii 3% raczej nie są obecnie silną kartą przetargową. W sumie nikogo nowego chyba już nie zassie do Konfy. Obecnie tylko do młócki sejmowej, a do tv tylko na spokojnym sofcie.
-Skutecki - podobno tytan pracy i prezencja całkiem dobra. I to w sumie tyle. Antyszczepionkowość praktycznie wyklucza z wyścigu, no i ma bardziej od siebie znanych i popieranych w Konfie za konkurencję. W sumie nie wiem kogo miałby pozyskać jako nowego wyborcę.
-Wielomska - jedyna pani w zestawieniu, i może być atutem, jednak kiedyś mi pisała gdy się z nią nie zgodziłem pod filmem o prawicowym socjalizmie, co wg mnie ją wyklucza.

Brak tutaj ze względu na wiek Mentzena (który mógłby sporo zassać przedsiębiorców czy neutralnych lub niezdecydowanych) czy Winnickiego (ten mógłby zassać dużo wyborców pisu), a z pań Bryłki (tak, średnio jej poszło w Polsacie, ale kiedyś jak się wyrobi to przyciągnie wiele konserwatywek i elektoratu pisu).
Od drugiej części nawet bardziej by się nadawali Usiądek, Kuklesza, Tumanowicz, Grabarczyk, Krogulski czy Wawer. Nawet żona Krula obecnie się od niego bardziej nadaje (w sensie dla losowego wyborcy).

#konfederacja #polityka
  • 14
Ciekawe, o tym nie wiedziałem. Argument ad żona, u nas przy wyborach na prezydenta daje taki plus, że dywagacje o pierwszej damie itd, że ustatkowany. Takie mamy myślenie często wśród januszerii i to może dać głosy.
@YgoR: Piszę tutaj w stosunku do listy osób w drugiej części przy prawyborach, pod kątem głosowania przez zwykłego niezaangażowanego wyborcę w szczegóły partyjnych wojen. A co takiego jest w nim tragicznego?
@Hitmanq: przede wszystkim aparycja no i w dyskusjach rzuca tylko sloganami których nie próbuje albo po prostu nie potrafi obronić, bardzo negatywnie go oceniam, ale może zmienię zdanie po tej kadencji
@YgoR: Aparycja to u większości polskich polityków jest dosyć przeciętna. Odnośnie braku obrony w dyskusjach to będę się przyglądał, bo do tej pory w programach typu gadające głowy, gdzie siedzi prowadzący i zaproszony wypadał tak, standardowo, bez szaleństw, ale też nie jakiś świr. Zobaczę następnym razem jak będą dyskusje nastawione na konfrontacje jak sobie radzi.
@YgoR: No i kilku chłopakom z Konfy mogliby powiedzieć by się nie garbili, i łopatki do tyłu czy praca rękami (no muszą się nauczyć trochę takiego aktorzenia podstawowego), plus ubrania lepiej dopasowane, też wielkościowo.
@Hitmanq:

Braun - za sympatycznym krasomówcą

Herr Braun ma tyle wspólnego z sympatycznym krasomówcą, ile świnka morska z wieprzowiną i marynistyką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym zgrabna analiza. Myślę że zgodzimy się co do założeń:
1) kandydat Konfy nie ma żadnych realnych szans na zwycięstwo
2) należy wybory potraktować jako szansę na poszerzenie bazy i odczarowanie mitu "szurów od seksisty Korwina"
3) ergo kandydat winien być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dutch: Krul wypada "przyjemnie" od czasu kampanii wyborczej w trakcie wyborów do parlamentu. Cieszę się, że go utemperowali, a mam też nadzieję, że uda się go schować do szafy, a młodzi przejmą schedę i poprowadzą konserwatywnych liberałów ku jak najlepszym wynikom.

Korwin ciągnął ten ruch przez ponad 30 lat, ale z czasem stał się również naszym ciężarem. Swoje osiągnął - życzę mu posła w przyszłej kadencji, ale już tylko jako szeregowcowi.