Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam zamiar zakupić amplituner, ale jeszcze mam na stanie budżetowe kino domowe, które zacząłem testować. Przy podłączeniu kablem optycznym z próbkowaniem 24Bity, 96000Hz lub więcej audio było odtwarzane w spowolnieniu i się przycinało. Czy jest to definitywnie wina kina domowego?
#audio #glosniki #elektronika
  • 4
@jezanaszpan: moze byc tez wina samego zrodla.
Co bylo zrodlem dzwieku?
Lecialo wprost z komputera? Jelsi tak, to problemem moze byc karta dzwiekowa lub sterowniki do sygnalu optycznego.
Najprostszym sposobem na ominiecie wszystkich mozliwych problemow jest uzywanie zewnetrznego DACa (Digital-Analog Converter)
Nawet jesli ma sie DACa z sygnalem optycznym, to moze byc dobrym pomyslem ominiecie ukladu optycznego w komputerze poprzez zastosowanie dodatkowego DACa tylko do przekszstalcania sygnalu z USB na optyczny
@dzikireks: Źródłem dźwięku jest komputer z kartą dźwiękowa Realtek ALC1220, która na wyjściu liniowym potrafi płynnie odtwarzać aż w 32Bity 176000hz, więc z sygnałem optycznym nie powinno być problemów, no chyba, że kino domowe nie potrafi obsłużyć takiego próbkowania, bo nawet takowych informacji nie znalazłem na stronie producenta. Dac jest dobrym rozwiązaniem, też o tym myślałem, tylko obawiam się, że może się okazać, iż też będzie się zacinać ;/
@jezanaszpan: DAC, nawet stosunkowo slaby poradzi sobie znakomicie.
Uklady w komputerze sa duzo gorsze, nawet w najlepszych kartach dzwiekowych i w dodatku zaleza od innych podzespolow, generujac szum, zacinajac sie, itp. Zaden z podzespolow w komputerze nie pracuje w izolacji od wszystkich innych.
U mnie DAC daje rade spokojnie ze wszystkim, nawet gdy puszczam z przedpotopowego tabletu z intelem duo w srodku i 2gb ram. Po prostu komputer nie ma wtedy