Wpis z mikrobloga

#lutowanie #nodemcu #arduino

Czy jest możliwość w nodemcu wylutowania gniazda i wlutowania bezposrednio kabli z ładowarki? Chciałem bezpośrednio mieć zasilanie, żeby nie było żadnego gniazda. Jestem dość laikiem, więc prosiłbym o wytłumaczenie jak coś jak dla debila XD
  • 27
@Stealth: Już chce to zrobić jak będę miał gotowy program. Poprostu chce to na dwór wystawić i nie chce mieć gniazda bo zardzewieje. Chyba że masz inny pomysł?
@Dawav: Równie dobrze można podpiąć kabel i zalać klejem na gorąco. Nie powinno być problemu. Ale tak jak pisałem. Jak podciągniesz napięcie bezpośrednio pinów od zasilania USB to będzie działać tak samo.
@Dawav: Tylko jeszcze jedna sprawa. Mi w 2 Nodemcu (v3) tak nie działa. W jednym działało... a później przestało (podawałem 5V). Zamiast odlutowywać gniazdo lepiej pociąć jakiś stary kabel micro usb i do tego zasilanie. Ja tak planuję zrobić jeżeli nie zacznie mi działać tak jak powinno.
@beteg: Hmm...Tzn ja mam ładowarke tylko poprostu to wystawie na zewnatrz ( chodzi ogolnie o prace inzynierska) i promotor mi poradził żebym wlutował na stałe połączenie. A do zasilania tylko kabel byśmy pociągneli.
Dlatego nie wiem jak to ugryżć, czy może lepiej zalać tym klejem? Bo rzeczywiście jak mówisz ze przestało nagle działać to tak słabo
@Dawav: Jeżeli to jednorazowy projekt - na zaliczenie i do zapomnienia - to ok. Jeżeli robisz coś dla siebie, to pewnie za jakiś czas będziesz chciał coś ulepszyć... Ja będę ciął kabel bo chcę całość (Panel LED i Nodemcu) zasilić z jednego zasilacza.