Wpis z mikrobloga

@Maly_skowyrny_zuk: przez pierwsze kilka tygodni miesięcy będziesz musiała poświęcić sporo czasu skoro nie bardzo się znasz, później już coraz mniej gdy ogarniesz co z czym - cotygodniowe ogarnięcie roślin, sprzątanie i podmianki wody to spoko w godzince się zmieścisz. A jeśli nie przerybisz zbiornika a filtrację postawisz porządną to spokojnie można to ograniczyć do tej godzinki co dwa tygodnie
@Maly_skowyrny_zuk: Zależy jak Ci będzie to wszystko hulać. Zakładając, że będziesz miał stabilne parametry i dobre oświetlenie to całość sprowadza się do podmian wody raz na tydzień, raz na dwa tygodnie (polecam wodę RO) i przycinania roślin.
Masz doświadczenie z akwarystyką?
@sajmonm: Muszę właśnie wymienić pokrywę, bo jakiś czas temu coś się zepsuło w oświetleniu i mama sprowadziła jakiegoś Janusza oświetlenia, który przewiercił pokrywę i zamontował jakies gowno..
@MandarynWspanialy: To prawda.. moj niebiebieski kiedyś mi powiedział, ze kotki taki mało wymagające.. a teraz mam dwa siersciuchy i ciagle problemy, a to żarcie, a to kuweta, a to weterynarz, a to trzeba załatwić kogoś kto ich będzie doglądał jak wyjeżdżamy masakra
@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maly_skowyrny_zuk: najwygodniej byłoby się pozbyć bocji, w takim litrażu do dużej ławicy neonów mogłabyś spokojnie dorzucić jeszcze kilka ciekawych ryb, stado kiryskow na dno, parę gurami i haremik pielęgniczek, wtedy byłoby co obserwować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maly_skowyrny_zuk: kiryski maja jeszcze słodsze, a z zachowania, w odróżnieniu od bocji, są też bardzo fajne. I do tego jak dla mnie najciekawsze są pielegniczki - zaloty, gody, nawet można próbować odchowac potomstwo
Muszę właśnie wymienić pokrywę, bo jakiś czas temu coś się zepsuło w oświetleniu i mama sprowadziła jakiegoś Janusza oświetlenia, który przewiercił pokrywę i zamontował jakies gowno..


@Maly_skowyrny_zuk: Na początek poleciłbym Ci akwarium np 30 litrów, z krewetkami i rybami. Mi wbrew obiegowej opinii łatwiej utrzymać małe akwarium niż duże. Być może wynika to z tego, że w dużym zbiorniku (220l) przez dłuższy czas miałem mało światła - naiwnie korzystałem z oświetlenia