#nba #nbastats

Nic wielkiego się nie działo bo 2 mecze, to rozebrałem sobie na czynniki pierwsze ofensywę Jokicia z punktu widzenia statystyki.

Jokic - 8pts-20reb-5ast - jedna zbiórka od rekordu kariery - zjazd Jokicia w statsach jest bardziej zauważalny po spojrzeniu w boxscore niż w średnie, te są wciąż na poziomie 16-10-6 (poprzedni sezon skończył 20-11-7). Poleciało w dół kilka wskaźników, ale nie jakoś na łeb na szyję: -4.4% z gry, -6.5% za 3 i 0.7 więcej próby przy jednoczesnym rzucaniu mniej za 2. Punktowo najwięcej traci chyba na rzutach wolnych, prawie połowa zjazdu punktowego wynika właśnie z linii osobistych, średnio rzuca rzut wolny raz na więcej niż 10 minut gry, czyli 2 wolne ma śr. raz na 20 kilka minut. Bardziej szczegółowe dane dotyczące rzutów pokazują że średni dystans z którego rzuca Jokić przesunął się od kosza o 30% (ponad 13 stóp zamiast 10 z zeszłego sezonu), a rzuty spod samego kosza nie stanowią już 32% wszystkich prób tylko 20%. Oprócz większej liczby trójek półdystans to 23% rzutów Jokicia a w zeszłym sezonie 15%, przy czym i za trójkę i z półdystansu rzuca mniej skutecznie. Pochodną tego że Jokicia więcej widać daleko od kosza niż pod dziurą jest to że zbiera w ataku tylko 7.2% piłek, podczas gdy w 2 poprzednich sezonach było to 9-10%, a w dwóch pierwszych w NBA 11-12%.

Highlights: Kawhi 28-8-4, George 26-4-2-6, Lou 21-6-6 z ławki, Porzingis 15-10-2(stl), ale 4/13FG, Doncic 22-8-6-3, ale 4/14FG i 7tov, McRae 21-4-3 z ławki, Barton 17-8-8, Jerami Grant 20-4-2(stl) z ławki

Lowlights: Miles 5-1-2-2 z ławki, 1/7FG