Wpis z mikrobloga

Mirki, mam sprawę. Otóż zainteresowało mnie pewne mieszkanie w Łodzi od dewelopera i byłem właśnie na spotkaniu w ich biurze sprzedaży i dowiedziałem się, że nie posiadają czegoś takiego jak prospekt informacyjny... Kupuje mieszkanie po raz pierwszy, ale przestudiowałem trochę internet aby nie być zielony w tym temacie i z tego co czytałem, to to jest obowiązkowy dokument, który musi deweloper przedstawić potencjalnemu klientowi, a ja musiałem kobiecie tłumaczyć co to w ogóle jest... Co sądzicie? Olać ich i tę inwestycje przez to?
#deweloper #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie #lodz #budownictwo
  • 13
@marcpol zależy czy jest w budowie czy już oddany do użytkowania. Jak w budowie, pieniądze idą na rachunek powierniczy, jak oddany to częstą praktyką jest przelew tego samego dnia co podpisanie umowy przeniesienia.

@Mation95 Prospekt informacyjny to podstawa. A w którym miejscu Łodzi kupujesz mieszkanko? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@McRancor Też zdziwiłem się, że to nie jest żaden punkt dewelopera tak jakby, tylko punkt, gdzie sprzedają nieruchomości w tym i te mieszkania od tego dewelopera, a pojechałem akurat tam, bo było mi po drodze. Mają jeszcze jeden punkt i uderzę teraz tam.

@marcpol Zdążyłem spytać o możliwość negocjacji cen, o miejsce parkingowe, o płatność w transzach itp i jak się okazało, że muszę jej tłumaczyć co to prospekt, to wyszedłem stamtąd,
@marcpol Zadzwoniłem do drugiego biura sprzedaży i okazało się, że byłem (jak Pan sam to określił) u pośrednika, który nic nie może i nic nie wie i że powinienem od razu uderzać do nich, a prospekt oczywiście mają i wysłał mi już go na e-mail. Szkoda tylko, że takich pośredników sobie wzięli, bo usłyszałem od tamtej kobiety, że oni w ogóle (i tu i tu) tego prospektu nie mają... A co do
@marcpol Pytam, bo jakiś czas temu widziałem, że ktoś na Wykopie napisał, że otwarty rachunek powierniczy bez możliwości odzyskania swoich pieniędzy w razie czego, to najgorsze konto i z tego powodu zastanawia się mocno nad kupowaniem w takiej inwestycji mieszkania.
Poza tym w prospekcie jest też fragment o tym, że "zamierzony sposób i procentowy udział źródeł finansowania przedsięwzięcia deweloperskiego - udział własny 20%, kredyt bankowy 80%" - a nie będę ukrywał, że
@Mation95: Otwarty rachunek powierniczy jest standardem u większości deweloperów. Zamknięte rachunki powiernicze są spotykane zwykle w bardzo małych i początkujących spółkach.

Finansowanie nie dotyczy sposobu w jaki deweloper uzyskuje środki na budowę - pochodzą one w 80% z kredytu. Nie ma to związku ze sposobem w jaki Ty uzyskasz środki na zakup.
@marcpol Ok, teraz rozumiem. Czyli wieści są dla mnie dobre. Ogromne dzięki za spokojne i fachowe wytłumaczenie tych wszystkich niuansów w prosty i przystępny sposób!
Umówię się w najbliższych dniach na spotkanie już w normalnym biurze sprzedaży, a nie u pośrednika i zobaczymy czego się jeszcze tam dowiem. W razie jakichś pytań będę jeszcze pytał w tym wątku. Dzięki raz jeszcze!
@Mation95:

W zdaniu:

Finansowanie nie dotyczy sposobu w jaki deweloper uzyskuje środki na budowę - pochodzą one w 80% z kredytu. Nie ma to związku ze sposobem w jaki Ty uzyskasz środki na zakup.


Powinno być:

Finansowanie dotyczy sposobu w jaki deweloper uzyskuje środki na budowę - pochodzą one w 80% z kredytu. Nie ma to związku ze sposobem w jaki Ty uzyskasz środki na zakup.