Wpis z mikrobloga

Rysunki wykonawcze części składowych drewnianego okrętu

Zgodnie z zapowiedzią, przygotowałem szybki odcinek, gdzie skupiając się tylko na samych częściach i rzutach wymiaruję w sposób bardzo uproszczony części drewnianego okrętu z odcinka nr 81.
I dodatkowa uwaga: przedstawiam tylko samo podejście do wykonania rzutów i nałożenia wymiarów nominalnych umożliwiających odtworzenie detali składowych. Pomijam kwestie tolerancji, pasowań, wymagań powierzchni oraz samego ustawienia i opisu arkuszów. W trakcie wykonywania rysunków omawiam różne sposoby oznaczeń cech charakterystycznych spotykanych przy pacy z różnego rodzaju dokumentacjami.

Zapraszam: [[#83] Rysunek techniczny części modelu okrętu. SolidWorks 2D.](https://youtu.be/vxvq6xTRkl4)

#inzynierprogramista #cad #solidworks #projektowanie #pracbaza #studbaza #youtube #rysunek #inzynieria
InzynierProgramista - Rysunki wykonawcze części składowych drewnianego okrętu

Zgod...

źródło: comment_wUjdjzyLIb6IIkOfki5N9bSaIQs1tbDg.jpg

Pobierz
  • 3
@pandagata: Dzięki bardzo. Na temat czystej powierzchniówki nie tworzę materiałów. Nie używam tego zawodowo i też nie mam z tego tematu wystarczająco dużo wiedzy, aby coś wartościowego przygotować. Miałem krótki epizod gdy ogarniałem CATIĘ i moduł GSD, ale to zamierzchłe czasy.
Zdarzyły się proste odcinki z hybrydy bryłówki i powierzchniówki w odcinkach nr 54, 64, 65 i prosta wstawka w odcinku nr 77.
Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzania.