Wpis z mikrobloga

Mirasy obeznane z technikaliami #gps: co się musi odjaniepawlić podczas rejestracji trasy, żeby w środku trasy przez kilka kilometrów rejestrowało wszystkie punkty przesunięte w jakimś kierunku (w tym przypadku na północny zachód).
Trasa do pewnego momentu rejestrowana prawidłowo, potem nagle kilkaset metrów zarejestrowało mi w przeciwną stronę niż faktycznie się poruszałem, po czym parę kilometrów zapisane z tym przesunięciem, po czym przebieg "wskakuje" we właściwe miejsce.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to może rozsynchronizowanie zegara, przez co źle przeliczył pozycje satelitów na pozycję w terenie.
Bo na odbicia sygnału to zbyt spójne i zbyt długo trwało, a teren to cały czas płaskie lasy.

Picrel -- po lewej nieprawidłowy przebieg, po prawej ten rzeczywisty.

Urządzenie to ssający pałę w kwestii GPSa #xiaomi GTR.

#nawigacja
Pobierz
źródło: comment_kVMfEL1J3SM7RcKcUd5pfQkvDc08TxDi.jpg
  • 5
@Polinik: gps zawodzi w zegarku, zgubil sygnal a potem go znalazl ale przesuniety, lub cos sie w samym sofcie zegarka #!$%@?. Czesto gps w takich zabawkach potrafi sie zgubic w lesie, lub wsrod wysokich budynkow.
@PurpleHaze: gdyby to było takie proste (bo to też przerabiałem przy innych okazjach) to by nie było tego fragmentu trasy bez sygnału naniesionego na mapę (w amazficie), a w stravie by była długa linia prosta bez punktów pośrednich.
Tymczasem zegarek najpierw rejestrował kierunek przeciwny a potem przez ~7km/ponad godzinę każdy punkt był przesunięty o taki sam wektor.
To by miało sens, jakby GPS rejestrował punkt jako przesunięcie w stosunku do poprzedniego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: gdyby to było takie proste (bo to też przerabiałem przy innych okazjach) to by nie było tego fragmentu trasy bez sygnału naniesionego na mapę (w amazficie), a w stravie by była długa linia prosta bez punktów pośrednich.

Tymczasem zegarek najpierw rejestrował kierunek przeciwny a potem przez ~7km/ponad godzinę każdy punkt był przesunięty o taki sam wektor.

To by miało sens, jakby GPS rejestrował punkt jako przesunięcie w stosunku do poprzedniego
@sylwke3100:
Ale zegarek rejestruje punkty -- i rejestrował przesunięte o wektor.
Poza zegarek też potrafi te punkty zinterpretować graficznie -- bo po zakończeniu rejestrowania jest przebyta trasa jest przedstawiona graficznie.