Wpis z mikrobloga

Cześć :) czy znacie jakieś kanały na YouTube lub strony internetowe, które rzetelnie zajmowałyby się tematyką Prasłowian? Szukałem sam, ale co chwilę trafiałem na turbosłowiańskie, lechickoimperialne bzdury lub takie treści, gdzie występowało mocne naciąganie lub manipulacja. Będę wdzięczny za każde porządne źródło :)

#archeologia #historia #slowianie
Filopuk - Cześć :) czy znacie jakieś kanały na YouTube lub strony internetowe, które ...

źródło: comment_GNEbEeVWr6xwpRMkNZVcFO1dN8fv18JT.jpg

Pobierz
  • 15
Obecnie tego określenia się nie stosuje. Wiąże się to z porzuceniem forsowanej przez m.in. J. Kostrzewskiego teorii autochtonicznej.


@michelney: Gdzie tu jest jakikolwiek związek z tym pojęciem?
Jakie ma w jego kontekście znaczenie czy umieścimy potencjalną kolebkę raczej nad Wisłą czy raczej nad Dnieprem?
@michelney:

"Prasłowianie" to termin wykuty przez J. Kostrzewskiego, który w ten sposób określał ludność kultury łużyckiej

Tak, ale jakie ma to jakby znaczenie?
Dość chyba powszechnie używa się np. terminu język prasłowiański.

Nie mam pojęcia dlaczego określenie miałoby trafić do kosza bo ktoś powiązał je kiedyś ze swoją teorią.
Ja terminologii naukowej jaka dokładnie jest w pracach, badaniach dopuszczalna nie znam, niemniej pospolicie używa się go w znaczeniu jakie podał wyżej