Wpis z mikrobloga

Chce zainstalowac Windows 10 z USB, ale przy bootowaniu mam "A disk read error has occured. Press Ctrl+Alt+Delete to reboot". Nie mam UEFI tylko zwyklego BIOSa, partycje wszystkie na MBR NTFS, instalowalem 2 distro Linuxa z tego USB i normalnie sie bootowalo za pierwszym razem, poodpinalem wszystko z USB oprocz pendrive'a, jest na nim TYLKO obraz Windowsa robiony Rufusem, pozmienialem boot order, wlaczylem USB Legacy Support ale nie moge nigdzie znalezc CSM / Secure Boot, nie bede aktualizowac BIOSa bo za duzo #!$%@? sie z tym, nie mam zadnej plyty CD / DVD zeby z tego odpalic zamiast przez pendrive. Mirki, co do #!$%@?? Help
#komputery #informatyka #windows #windows10
  • 8
@LrPrl: Rufusem i teraz przez Media Creation Tool, Rufusem wywalalo po angielsku ze disk read error a przez narzedzie to samo tylko ze po polsku xD podpinalem pod WSZYSTKIE porty USB i dalej to samo
Mam Award F4 BIOS, plyte glowna Gigabyte GA-M68M-S2P rev 1.0, Pendrive 8GB tez MBR, podpinam pod 2.0 i 1.1 i dalej nie dziala, probowalem zmieniac boot order, bootowac sie jednorazowo przez boot menu zamiast ustawien BIOSa, bootowac sie przez opcje HDD a pozniej wybierac USB jako HDD i dalej dupa :( ten zlom jest chyba przeklety.
@RicardoMilos wejdz na discord
@natashie_097: to ostatnie co mi przychodzi do głowy - ściągnij pirata. Chociaż ja dzisiaj ściągałem instaluje ze strony ms i poszło, ale raz tak miałem, że kombinowałem, 3 razy robiłem pendrive i ciągle jakiś blad, a okazało się, że MS wrzucił jakaś lipna instaluje na serwer... Możesz też spróbować z innego pendrive bo też z tym czasami jaja są