Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym kupić nowego z segmentu B. Clio IV lub Fabię w benzynce (auto na miasto, rzadko trasa więc zdzierżę trzycylindrową kosiarkę). Obecne auto muszę oddać w czerwcu (abonament). Czy ze względu na nowe normy teraz kupować, czy czekać do marca/kwietnia? Wolałbym poczekać, bo nie chcę opłacać dwóch aut na raz. Wszyscy straszą, że auta będą drożeć...
#kupautozmikro #samochody
  • 17
@BajerOp: Nie, elektrykiem mającym kontakt z kilkoma mechanikami i nie zgadniesz, co najczęściej do nich przyjeżdża.

Podam Ci przykład - nowa renóweczka i po kilku minutach od zakupu nie dało się zamknąć szyby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BajerOp: Ta akurat nie jechała do mechanika, to był tylko przykład zajebistej elektroniki w renówkach. Znajomy kupił meganke z 2007 - wrócił z nią do domu i od razu jechał do mechanika, bo miał identyczny problem - nie umiał zamknąć szyby. Na następny dzień przyjechał sprzedawca oddać pieniądze za naprawę.
@BajerOp: Nowe francuzy jebią się jeszcze bardziej niż stare, rozmawiam z ludźmi od przeglądów, mechanikami i innymi ludźmi zajmującymi się motoryzacją i stosunek francuzów do niemieckich czy japońskich marek u mechaników to jakieś nieporozumienie. Mogę powiedzieć nawet, że głównie renault przynosi takie zyski mechanikom ( ͡° ͜ʖ ͡°) zresztą koledzy po fachu tj. Peugeot też nie są za bardzo stabilne.
@wiktor98: Nie tylko niemieckie, ale głównie. Nie mówię tego jako fanboj niemieckich marek, ale mercedesy czy audice są na ten moment najbardziej niezawodne - co nie znaczy ze tylko one, bo są inne marki które są warte swoich cen np. honda.
@Neoplan: Jakieś argumenty czy kolejne bezsensowne #!$%@?? Mając audice jedyne co wymieniłem przez kilka lat to części typowo zużywane wraz z eksploatacją samochodu np. klocki. Jeździłem peugeotem to tu mi jebła klima, tu mi jebła skrzynia biegów, tu problem ze sprzęgłem, to samo w samochodach marki renault od znajomych, gdy tylko podjeżdzają do mechanika ten już stoi przygotowany z częściami. W życiu nie spotkałem nikogo, kto by narzekał na jakikolwiek samochód
@Neoplan: Pierwsza lepsza strona na temat samochodów.

"Na podium najmniej awaryjnych marek samochodowych znalazły się kolejno: Toyota, Honda i Audi."

"Najbardziej awaryjne marki samochodów, to Renault, Ford i Opel."

Nie muszę nawet podawać źródeł, każdy ułom wie, że kupno francuza to pchanie się w gówno. Jeśli nie wierzysz i dalej jesteś na swoim, to wpisz sobie w guglu cokolwiek na temat awaryjności samochodów i na każdej możliwej stronie znajdziesz i Renault,