Wpis z mikrobloga

Alez ja wami gardze polaki robaki. Zamiast sie cieszyc, ze zekranizowali jedno z najwiekszych dziel polskiej literatury to tylko sie probujecie #!$%@? do wszystkiego. A to trawa za zielona, a to plotka za brazowa, a niebo za niebieskie, zbroje nie takie.

Zamiast sie cieszyc, ze ten serial moze byc nasza duma narodowa, na zagranicznych serwisach wysokie oceny, tylko polaki niezadowolone jak zwykle.

Ha tfu na was cebularze takich alternatywnych zgrywacie, a tylko krytykowac potraficie.

Nie przeczytalem ani ksiazek, w gre pogralem moze godzine, ale mino to serial sie podoba. Przeczytalem za to piesn lodu i ognia i w #got tez bylo bardzo duzo watkow zostalo pominietych i jakos nikt o to afery nie krecil.

Jakby mieli wiekszy budzet to moze efekty bylby lepsze, ale oczywiscie tu wszyscy oczekiwali, ale mimo tego serial bardzo przyjemnie sie oglada.

Ja mysle, ze gdyby seria witcher byla napisana przez niepolskiego pisarza to byscie sie tu spuszczali nad wysmienitym serialem netflixa - no ale niestety los chcial, ze ojcem serii jest Polak.

I tu was dupska pieka robaki, jak w tym kraju ma byc dobrze jak na najbardziej "elytarnym" forum wylazi z was polakowa natura.

Reddit jara sie wiedzminem, akcje netflixa poszly od piatku znacznie w gore, ale serial do dupy bo ha tfu paru polakow cebulakow tak napisalo.

#wiedzmin #niepopularnaopinia
Pobierz Jatutylko_pacze - Alez ja wami gardze polaki robaki. Zamiast sie cieszyc, ze zekraniz...
źródło: comment_sTFJU5sQq5yuQ6oS0OxrJO4wsG32sH4L.jpg
  • 16
@Ja_tu_tylko_pacze No tak przecież jak jest to związane z Polską to nikt nie ma prawa nic złego powiedzieć. Trzeba dać 10/10 i dziękować na kolanach Netflixowi że łaskawie się za wiedźmima zabrał. Śmieszą mnie takie opinie i to jeszcze kogoś kto nie zna kompletnie universum wiedźmina. Film lepszy od książki? Proszę bardzo "Imię róży". Podsumowując w d... e byłeś g... o widziałeś.
@Rodjer: ile ludzi przeczyta ksiazke, a ile serial? Jaki bedzie stosunek? 10/90? Ludzie beda swoja opinie budowali na podstawie serialu i nic z tym nie zmienisz. Jakby mieli robic serial 1:1 to by na 1 czesc musieli potwierdzic z 6 sezonow.

@mandrake0: imbd.com na 44000 ocen 8.9, 0.4 pkt mniej niz slynny got i 0.6 wiecej chociazby niz chlopaki z barakow.
@majster44: przepraszam bardzo, na podstawie czego budujesz ta opinie? Przeczytalem wiele ksiazek, ktore zostaly zekranizowane i porownujac to do ksiazki zawsze bedziesz mial ambwiwalentne odczucia, ale moze czasem warto spojrzyc na to z innej perspektywy. Ekranizacja jest interpretacja autorow i moze tak to trzeba odbierac. Nikt nie zrobi serialu 1:1 bo by sie ciagnal jak moda na sukces.

Ok nie znam uniwersum wiedzmina, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Wiec moge
@Ja_tu_tylko_pacze:

Przeczytalem za to piesn lodu i ognia i w #got tez bylo bardzo duzo watkow zostalo pominietych i jakos nikt o to afery nie krecil.


Serio? XD
No to chyba nie sledziles reddita i reszty tego typu serwisow, szczegolnie w trakcie sezonow, kiedy skonczyl im sie material zrodlowy.

No i ciekawe jakie ogolnoswiatowe "#!$%@?" sie byloby gdyby tak zrobili murzyna z np. Jamiego Lannistera, albo Robba Starka, bo w wiedzminie
@Ja_tu_tylko_pacze: Jeju, ale masz okropna manie mniejszości. Uważasz, ze cokolwiek polskie zostało zekranizowane bądź jakoś pokazane przez zachód to my, Polacy mamy się nad tym spuszczać. Książek nie czytałem a seria mi się średnio podobał, bo uwazam, ze jest po prostu marnie nakręcony - taniość wychodzi zewsząd. Będzie sezon drugi, może twórcy wezmą konstruktywna krytykę i poprawia, ale daj ludziom mieć własne zdanie. Ocenianie czegoś przez pryzmat „bo to polskie, nasz
@Ja_tu_tylko_pacze: niby gardzisz polakami a zachowujesz się najbardziej po p0lsku jak się da. Polski aktor w filmie? #!$%@? 10/10. Wspomnieli gdziekolwiek o polsce? 10/10, udostępnie to u siebie na fejsubu żeby każdy zobaczył że AMERYKANIN powtarzam AMERYKANIN powiedział słowo POLSKA!!! To że jest to ekranizacja polskiej ksiązki nie zabrania nam tego krytykować, a nawet mamy większy autorytet niż inni bo wiedzmiń ma odniesienia do kultury polskiej.