Wpis z mikrobloga

Mirki i majsterki z dzialu #majsterkowanie #elektryka , kupilem sobie wlacznik swiatla na wifi firmy Meross (https://allegro.pl/oferta/dotykowy-wlacznik-wylacznik-swiatla-sterowany-wifi-8592331366?utm_medium=app_share&utm_source=facebook). W instrukcji napisane jest, ze wymagany jest kabel neutralny. W skrzynce, do starego wlacznika mialem podpiete kable: zielony, czerwony i czarny. Kable niebieskie (wedlug instrukcji neutralne) w ilosci 3 byly zlaczone razem z tylu skrzynki. W jaki sposob to podpiac, o ile w ogole sie da, aby dzialalo? Po podpieciu kabla czerwonego, zielonego i czarnego i kliknieciu we wlacznik swiatlo migalo, blyskalo na moment i gaslo i tak co chwile. Z gory dzieki za pomoc!
  • 17
@trucha13657: na włączniku masz wszystko opisane łopatologicznie, do N podłączasz neutralny (niebieski zapewne), do L zasilanie, do L1 odbiornik. Gdzie u siebie masz zasilanie, a gdzie odejście do żarówki musisz sam rozkminić. Niemniej kolory w tej twojej skrzynce masz takie dość przedziwne, masz może zdjęcie tego, co tam było wcześniej?
@mojnicknawykopie: @Jarek_P: podesle fotke jak tylko wroce do domu, moglem sie delikatnie machnac w kolorach (np braz zamiast czerwonego czy cos), bo troche ciemno bylo. Pytanie tylko dlaczego te 3 niebieskie sa spoete razem? Mam wyjac jeden z niebieskich i wpiac zamiast czarnego? Jesli tak, to co z czarnym? Wydaje mi sie tez, ze jesli 3 niebieskie nie sa spiete razem, to nawet normalny wlacznik nie dziala. Moze jak podesle
Pytanie tylko dlaczego te 3 niebieskie sa spoete razem? Mam wyjac jeden z niebieskich i wpiac zamiast czarnego?


@trucha13657: Nie one muszą być razem, jeden N idzie od licznika, a reszta idzie do opraw, jeśli to faktycznie jest N to musisz tam dołożyć następny i puści do włącznika, bo ten co kupiłeś sam potrzebuje N do działania.
O ile pamiętam schemat był mniej więcej taki jak na zdjęciu. Nie jestem tylko do końca pewien kolorystyki czerwonego/zielonego. Do starej wtyczki wchodzą te 3 kable, a niebieskie są złączone szybkozłączką. Dodatkowo z jednego "przewodu" wychodził chyba czerwony, niebieski i czarny - czerwony i czarny szły do starej wtyczki, a niebieskie były złączone razem jak na zdjęciu. Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem, podeślę zdjęcie samej puszki później
Pobierz
źródło: comment_cv13E8pne5xDCeKXxFmtmDZlKw3IaaYf.jpg
@trucha13657: kup sobie próbnik neonowy za 5zł i sprawdź, na którym z przewodów masz zasilanie. Ten podłącz do L. Niebieski do N, a do L1 odejście do lampy, które to jest konkretnie możesz ustalić nawet metodą prób i błędów.
@mojnicknawykopie: Nie rozumiem co jest skomplikowanego w 3 kabelkach. Rozumiem, że mogą być pomieszane, jednakże wczoraj próbowałem kilkanaście razy i jakoś nic mi się do tej pory nie stało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kolega chyba z elektrody się przeniósł ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@mojnicknawykopie: Sądząc po Twoich komentarzach, to często odpowiadasz nader szyderczo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje mi się, że skomplikowanie nie jest jakieś ogromne. Jeżeli po wrzuceniu zdjęcia puszki faktyczni ludzie tu uznają, że kolory mogą być pomylone, bo np. majster coś popieprzył, albo coś innego, to wtedy zdecyduję się na fachowca. Niemniej, jeżeli spędziłem wczoraj sporo czasu przepinając kable na różne kombinacje (ale bez sprawdzania z niebieskim