Wpis z mikrobloga

@komukatiw: koniecznie ałdi albo beemka bo inaczej to wstyd na wsi (polska) sie pokazac xD i Pisze to ironicznie jako wlasciciel samochodu z salonu ;) co prawda kupiony 5 lat temu ale zawsze moge sie pochwalic ze nowe xD
@komukatiw: Mozna leasingowac ale czy to ma sens akurat w Twoim przypadku? Ja kupilem kiedys tam, bo chcialem zobaczyc jak to jest mieć nowke sztuke. Juz wiem i drugi raz tego raczej nie zrobię,no chyba ze bedze mnie naprawde stać. Wbrew pozorom kupic to nie problem,problemem jest to utrzymac. Przeglady gwarancyjne po 600€ AC 700-1000€ i to jak dla mnie gdzie mam w wuj znizek,czesci eksploatacyjne (tylko oryginaly) Mozna by tak
@Ich_mag_Kaesekuchen: no można, ale z drugiej strony powiedz mi co to jest 10kkm rocznie? dla kogoś kto dużo jeździ no to jest lipa
a czy jest w moim przypadku sens? no żadnego xD 22 lata mam, stabilności finansowej żadnej poza tym ze chodze do pracy, a 600e płacić miesięcznie za samo auto, to trochę lipa, ale ogólnie to ja się 2 miesiące zastanawiałem czy brać telefon od operatora w kredycie, bo
koniecznie ałdi albo beemka bo inaczej to wstyd na wsi (polska) sie pokazac xD


@Ich_mag_Kaesekuchen:

Klasyka. Też regularnie słyszę albo w pracy, albo od znajomych, czy nawet rodziny teksty typu "ty, a widziałeś jaką furę sobie kupił ostatnio XXX? Passat/A4/BMW kij wie co jeszcze/, kilkulatek, pełny wypas hajlajn, czy inny empakiet, dizelek, 2 litry - wiesz jak to idzie, chłopie normalnie asfalt zwija"

@komukatiw wbrew pozorom to w Golfie lub Corsie podstawowe ubezpieczenie będą droższe, niż BMW, wiesz dlaczego????
Ps. Auta z małym silnikiem szkoda ganiac do Polski (chyba, że Ty jeździsz tylko 100 km/h).
@komukatiw bo w Niemczech jest brana pod uwagę statystyka wypadków danych aut. Golfy są drogie, bo jest ich kupa i powodują kolizje.

Jak nie wierzysz to porównaj sobie ubezpieczenie np. Subaru z Golfem.
@komukatiw dokładnie.

Wiem o tym z AXA. Miałem w Polsce auto na polskich blachach (drugiego używam w DE) poszedłem do nich w Niemczech ze zniżkami z Polski (mój Vermieter to spoko chłop i zawsze sprzedaje mi auta ze swojej firmy). Myślę po co brać czerwone lub żółte blachy, zamelduje je normalnie, a przy następnej podróży pojadę kupionym Golfem, a wrócę z przewoźnikiem.

OC za golfa ze zniżkami z Polski wyszło ponad 600
@komukatiw w Twojej sytuacji jeżeli masz świeże prawko i nie masz 25 lat to będziesz płacił astronomiczne sumy. Przygotuj się na ceny 1000 € w górę - tylko za samo OC.