Wpis z mikrobloga

@Fidelis: oczywiście propagandowo lewacy liczą ilość litrów wody chyba od samego wydobycia surowców i tego co piją pracownicy kopalni przez kolejne wszystkie inne etapy: produkcji maszyn, transportu, czy spłukiwania wody w kiblu w fabryce . Bo sam robiłem w tworzywach, produkcja odlewu jakiegokolwiek trwa ułamek sekundy i do samej produkcji praktycznie wody się nie używa, a system chłodzenia jest zamknięty.... Nie mówię że PET to idealne opakowanie ale przy tej ilości
@Fidelis: Nie jest to prawdą, koszt wyprodukowania 10k szt. petów (nie pamiętam jakiej pojemności) był na poziomie 800 PLN w 2014 roku, a teraz zastanów się ile wody możesz zużyć gdy cały proces produkcyjny kosztuje 8 groszy? Poza tym w tym wypadku wody raczej nie można zużyć, a jedynie wykorzystać.
Nawiasem jeżeli siedzisz w temacie to dobrze wiesz że PET w stosunku do np. szkła jest to materiał wręcz idealny.
@mechaniczny_pomidor: 8 groszy to jest koszt indywidualny przedsiębiorcy. Do tego dochodzą koszty publiczne, społeczne i środowiskowe. Podam przykład: jedziesz samochodem na wycieczkę drogą wojewódzką, parkujesz bezpłatnie w środku miasta, licząc wszystkie twoje koszty indywidualne zapłaciłeś 100 zł. Ale całkowity koszt twojej wycieczki jest większy o: koszty publiczne (budowa drogi z podatku PIT/CIT przez województwo, budowa i utrzymanie parkingu przez miasto, koszt leczenia potencjalnych ofiar wypadków, koszty likwidacji wypadków itd. ; koszty
@mechaniczny_pomidor: nie podeśle ci raportu, bo to zupełnie nie moja działka. Ba nawet nie znam cyklu produkcyjnego butelki PET. Wiem tylko, że produkcja to nie tylko wsypanie granulatu do wtryskarki i wyciągnięcie wypraski, a raczej zaczyna się na wydobyciu ropy. Podałem analogiczny przykład z jazdą samochodem, gdzie dokładniej opisałem jakie koszty trzeba doliczyć, bo tym tematem bardziej się interesuje. Np. koszt ofiar śmiertelnych i leczenia to 56 mld. zł rocznie, czyli
@Fidelis: @SHOGOKI:

Łykacie bezmyślnie jak młode pelikany bo coś jest na transparencie więc musi być prawdą? Trochę samodzielnego myślenia życzę.
To zdjęcie to fotoszopka, oryginał wygląda jak poniżej i hasło z transparentu ma z rzeczywistością tyle samo wspólnego co te wasze bzdury o zużyciu 2,3 m3 wody do wyprodukowania 1 butelki PET co staraliście się (szczególnie @Fidelis ) tu usilnie udowodnić.

Wołam też zainteresowanych którzy mają zdrowy rozsądek

@g455:
źródło: comment_n0ViwqIknhMDSWsZtwYAMAkQdTZG5LSb.jpg
@mister_pink co ja teraz biedny zrobie... chyba sie targne albo nie, bede miał #!$%@? bo to co było na tej fotoszopce było czesciowo prawdziwe (nie wiem ile litrow wody jest potrzebne zeby wyprodukowac plastikowä butelkę) i prawdopodobne.
Dla kogoś rozgarnietego nie było tam nic do roztrzasania bo miesciło sie w logicznych granicach prawdy.