Wpis z mikrobloga

Moje krótkie podsumowanie po dwóch latach korzystania z internetu domowego bez limitu od T-Mobile.


Internet od T-Mobile wziąłem na próbę pod sam koniec grudnia 2017. Jak się okazało później to była dobra decyzja, bo z nowiem roku ceny się podniosły. Przez miesiąc testowałem (na próbę można było wziąć na 14 dni) wersję 20 ale speed test wiecznie pokazywał mi, że można mieć więcej. Z początkiem lutego przestawiłem się na wersję 60 i do tej pory z niej korzystam w cenie 55 złotych. Przez okres umowy wytransferowałem ponad 3 TB danych. Nigdy nie zdarzyło się aby pojawił się lejek na prędkość - nie ma nawet o tym mowy w umowie. Brak internetu uświadczyłem może z 2 razy i to przez parę godzin - nawet nie zgłaszałem tego. Prędkość utrzymywała się pomiędzy 50 a 60 niezależnie od pory dnia ale to pewnie przez to, że jestem w zasięgu trzech ich nadajników. Ping przeważnie jest pomiędzy 20 a 50 ms a jak jest większy to restart urządzenia rozwiązywał ten problem.

W drugiej połowie 2019 roku T-mobile postanowiło po raz kolejny zmodyfikować usługę. Tym razem oprócz zmiany ceny zrezygnowali z bez limitu i wprowadzili na pakiety danych. Od tamtej pory prędkość internetu już nie jest tak zachwycająca jak wcześniej. Teraz oscyluje pomiędzy 20 a 60 w zależności od pory dnia. Na moje zgłoszenie w tym temacie otrzymałem informację zwrotną, że: a) usługa jest w wersji DO b) przez obciążenie nadajnika w danej chwili - tylko jakoś przez ponad 1,5 roku to nie miało wielkiego znaczenia dla usługi ¯\(ツ)_/¯

Podsumowując. Tak. Jestem bardzo zadowolony z tego internetu. Chętnie o nim mówiłem innym jak był temat rozmowy o internecie i fajnej alternatywie dla Orange czy innych lokalnych dostawców, którzy grają w wuja z prędkością albo z usuwaniem usterek w terminie. Czy dalej go polecam? Niekoniecznie, z powody tych pakietów i wyższej ceny.

Teraz przeszedłem na umowę bezterminową z miesięcznym wypowiedzeniem. Jeszcze nikt z infolinii mi nie dzwonił w sprawie internetu aby mnie jakoś "zachęcić" na zmianę tego internetu. Z racji tego, że dalej nie mam widoków na światłowód to przy tej ofercie pozostanę do końca transferu danych i 1 m
_b dłużej!

#internet #internetmobilny #tmobile #gsm #wudwakacontent
Pobierz WuDwaKa - Moje krótkie podsumowanie po dwóch latach korzystania z internetu domowego ...
źródło: comment_LISvWm94re3wN6J4zO8G0ZeDq4YI1Oh5.jpg
  • 7