Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z #dotnet i #csharp podpowiedzcie pls.
Chcę zrobić prostego CRUDa, gdzie jednym z property w modelu jest IEnumerable. Chciałbym, żeby w widoku Create użytkownik miał możliwość wpisania dowolnej ilości pól w ramach tego IEnumerable. Czy w dotnecie jest wbudowany jakiś mechanizm do dynamicznego dodawania i usuwania pól formularza, czy nie obejdzie się bez JavaScriptu?
  • 8
@Niebieskowaty: jako formularz. Ogólnie chcę się póki co trzymać jak najbliżej czystego rasowo ASP.NET Core, ale do takich zastosowań nie znalazłem nic dedykowanego. Chociaż nie zgłębiałem się jeszcze w Blazora, a słyszałem że to odpowiednik JSa
@FadingTears: EntityFramework używam tylko do obsługi bazy.
@Black42ne: bez JS się nie obejdzie. Ale możesz zrobić tak, że doczytujesz partiala z inputem z backendu (tworzysz action który zwraca View z tym input fieldem) i appendujesz go do DOM za pomocą js. Tam się jakieś id z guidów generowały i jakieś cuda robiło. Kiedyś w jednym projekcie coś takiego robiłem - ale i tak później to przerobiłem na JS i postowałem form jako JSON, bo formularz mocno się skomplikował
@zibizz1: rownie nie trafiony ;) Np. Blazor moze byc zarowno interpretowany w przegladarce (mono na web assembly) ale tez moze byc calkowicie wyrenderowany na backendzie i juz jako statyczny html wyslany SignalR'em na front-end, ktory podmienia tylko ta czesc DOM zmieniona przez back-end :)