Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę, jak totalnemu debilowi, o co chodzi z tą działalnością gospodarczą?
Bo nie rozumiem ni #!$%@?.
Tzn wiem oczywiście co to DG ale jak ma się to do strimów?

Strimować zaraz, jutro itd. mogę ja, Ty i każdy kto chce. Rozumiem każdy z nas może wtedy właczyć donejty? Czy nie, nie możemy bo nie mamy działności? Wychodzi, że możemy no bo nie sądzę (mimo, że wiem trzeba odprowadzić podatek) aby Małysz, proboszcz czy inni mieli działalność...Jak to z tym jest?
Chcesz donejt = musisz mieć DG? Ja pienie, nic w tym temacie nie wiem :/

#danielmagical #patostreamy
  • 7
@Kamelajna: działalność gospodarcza, pod udostępnianie płaszczyzny do reklam (donejty), stąd 90% ma DG jako "usługi reklamowe". Luką, do unikania odprowadzania podatku, jest jedynie zarobek bez DG do 1125 zł (bodajże już netto), lecz w przypadku, gdy nie masz żadnego innego dochodu, tj. nie jesteś zatrudniony. Więc:
Chcesz donejty =/= musisz mieć dg
Chcesz zarabiać na youtubie i strimingu = musisz mieć dg

Oby było zgodnie z prawem i oby 4800 nie
@Kamelajna:

Chcesz donejt = musisz mieć DG? Ja pienie, nic w tym temacie nie wiem :/

działalność nierejestrowana ( przychód z tej działalności w żadnym miesiącu nie przekracza 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę)
przekraczając powyższy próg musisz mieć działalność i normalnie się rozliczać jako dg
@zyxen: @Cutler777 ooo, dzieki Panowie :)
Teraz już kumam dlaczego niejaki gruby nie wystawi słupa, niejakiego Jacka M. , który bez DG byłby "organizatorem" strima. A strim bez kasy a dla ludu to wiadomo - siem nie opłaca ¯\_(ツ)_/¯