Wpis z mikrobloga

Jeżeli macie monitory BenQ 144Hz 1080p to jest duża szansa że możecie je podkręcić do 200-220Hz bez większych problemów

https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?t=5544

Sam bede testowal jak będę miał karte zamiennik (padło mi DVI jakiś czas temu a mam stare XL2411 ( ͡° ʖ̯ ͡°)) ale wyniki są spoko, okazuje się że 144Hz to jedynie soft-lock a sam panel potrafi o wiele więcej.

#csgo #monitory #pcmasterrace
  • 30
@Ebane: W BenQ też się wywalało nawet z 144 na 145Hz ale okazało się że to tylko specjalny Soft-Lock abyś nie wychodził powyżej 144Hz. Same panele robią ładne wyniki po jego zdjęciu i małym tweakowaniu aby ominąć limity przepustowości jak wysyłanie sygnału 6bit do monitora i przeniesienie robienia ditheringu FRC na karte graficzną, mniej danych więcej herców a efekt podobny a na starym DVI odblokowanie "ukrytej" niewykorzystanej mocy aby jeszcze uszczypnąć
@Banxi: Jednak chyba nie potestuje, nie wytrzymałem i kupilem nowy monitor XD bo z tym DVI będzie coraz ciężej w nowych grafikach (w serii 20xx tylko 2060 ma, nawet Super już nie mają) a akurat jest promka na dobre 240Hz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten leci na Allegro.
@dymk: https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-xf252qxbmiiprzx-um-kx2ee-x01-4145208/ Z kodem GAME2020 1149 zł myśle że bardzo dobra cena, to nowy panel v2 od AUO naprawiający bolączki pierwszych 240Hz które są kilka lat na rynku i ma go jeszcze tylko jeden inny droższy monitor (HP Omen) a sam model się ładnie udał.

Recenzja TFT Central: https://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_nitro_xf252q.htm

Stary monitor chętnie sprzedam jak ktoś chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednakże kupiłem tylko ze względu na to
@Navari: Miałem bardzo podobną sytuację. Mam 2420T, ale już w wersji z DP, także jestem uratowany. Niedawno zamówiłem Acera 240hz (XF250Q, poprzedni model od Nitro), ale oddałem na zwrot konsumencki po kilku dniach. Ilość wad była po prostu nie do zaakceptowania i mimo fajnego efektu 240hz, totalnie nie mogłem się przyzwyczaić do tego monitora. Brak kontroli kolorów, ostrości i totalnie zbugowany overdrive, którego nie dało się naprawić, no i jeszcze straszne
@dymk: Ten monitor który wysłałeś to pierwsza generacja paneli AUO, one były kiepskie. XF252Q to druga, nowa i ona niby te bolączki naprawia.

Z tego co widziałem to soft w tym monitorze ma kontrole overdrive, overshoot jest bardzo dobry na niskim poziomie, jest kontrola ostrości.

Jesteś pewien z tymi 999 zł? Ja nie widziałem promocji na ten monitor jeszcze nigdy w historii a go śledze.

Dam znać jutro jak przyjdzie.
@Navari: Wiem, czytałem o tym i później żałowałem, że nie kupiłem tej wersji co Ty- może wtedy bym zostawił monitor. Mój niby też miał 3 opcje overdrive- dwie aktywne i cały dół ekranu migał, albo trzecia opcja- wyłączenie. Kontrola ostrości polegała na- ON albo OFF i przy włączonym niektóre ikonki tak zwariowały, że dokładały kilka pikseli, ba, nawet celownik w CS:GO dziwnie się zachowywał i dorabiał sobie kreski...

https://www.pepper.pl/promocje/acer-nitro-xf252qxbmiiprzx-czarny-hdr-240hz-212305
@dymk: Ahh, pech. No niestety jest Luty :P czekałem na jakąkolwiek promke.

Dziwi mnie że ten monitor jest tak tani, poszukam haczyków jak przyjdzie. Bardzo możliwe że ostrość też będzie tylko On Off a na 4:3 rozciągnięte to bardzo ważne ustawienie ( ͡° ʖ̯ ͡°) W BenQ i tak ustawiałem na max ale zobaczymy jak się zachowa.
@Navari: Ta opcja nazywa się SUPER SHARPNESS i w sumie byłoby spoko, ale w normalnej skali np. od 1 do 10 jak w Benq, a nie on/off. Szkoda, że przed zamówieniem mojego nie zrobiłem lepszego researchu na forach zagranicznych- tam monitor jest po prostu określany jako 'z czarnej listy', właśnie ze względu na migający dół matrycy prawie w każdym modelu (niektórzy wymieniali na gwarancji i... dostawali inny monitor, ale dalej migał).
@dymk: Mnie namówiła własnie recenzja TFT Central, wszystko wygląda spoko. Jedyny haczyk o którym teraz myśle to ten super sharpness, gram na 1440x1080 które co prawda jest bardzo ostre samo z Siebie ale i tak na BenQ używałem wyostrzania. Porównam sobie Side-By-Side.

W razie czego ciesze się że mieszkamy w Unii i mamy 14 dniowe zwroty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dymk: Znajomy ma inny monitor Acera też z tym super sharpness i mówi że mu w CSie działa ok, nie widzi żadnych dziwnych rzeczy na celowniku tylko po prostu jest ostrzej.

Zobaczymy, Acer jest bardzo nierówny.
@dymk: btw. używam też sharpnessa w Nvidia Freestyle teraz gdy jestem zmuszony do gry w 1024x768 aby mieć 120Hz po HDMI i działa spoko, jest to legalne w csie (Nawet Astralis tego używało i chyba wciąż uzywa) i z tego co wiadomo nie wpływa nijak na input-lag. W razie gdyby Super Sharpness średnio działał zawsze zostaje to.
@Navari: Wiesz jak to jest, jedna osoba nie będzie zwracała na to uwagi, a druga po prostu nie będzie mogła czegoś zignorować. Ja właśnie tak miałem z tym monitorem- początek spoko, ale z każdym kolejnym dniem coraz bardziej się denerwowałem i zwracałem uwagę na szczegóły, których nie mogłem ustawić. Szalę przechyliło... przeglądanie Reddita- było to tak niewygodne i denerwujące, że spakowałem monitor i odwiozłem do punktu. Podczas scrollowania wszystko się rozmazywało
@dymk: Ja wiem bo sam jestem upośledzony na punkcie monitorów ( ͡° ͜ʖ ͡°) szukam najmniejszego błedu i jak trzeba to wymieniam aż będzie dobra sztuka. Wiem jednak że nie ma idealnej więc też staram się nie maltretować sklepów.

Ale sprawdze pod każdym kątem na 100%, dam znać na dniach.

Co do Acera to nie jest marka premium, jest nią właśnie BenQ. Jednak te model wydaje się
@Navari: Ja zdecydowałem, że czekam na nowe panele 360hz :) A z xl2420t jestem bardzo zadowolony- używam od pięciu lat i nie miałem żadnych problemów (kupiłem używany za 800zł). Szkoda tylko, że wg tego poradnika mój model nie nadaje się do podkręcenia. Pozdro