Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu zacząłem myśleć o zakupie masek, mówiłem o tym w pracy i wszyscy się śmiali, a jeden to nawet specjalnie zaczął głośno kaszleć by mnie drażnić :) wczoraj 5 osób pytało w #pracbaza czy im nie sprzedam kilka maseczek. Ja kupiłem maskę FFP2 za 2,10zł (łącznie około 100 sztuk). Miał to być zapas na czarną godzinę, ale kusi by sprzedać, proponują od 10 do 40 zł za sztukę :)
#swiat #wuhan #wirus #epidemia #2019ncov #koronawirus #polska
  • 22
@Tikyo: a za ile mam sprzedać? dać za darmo? jak ja kupowałem to oni się śmiali. 10 zł to i tak taniej jak w internecie czy aptece. Żeli antybakteryjnych nie kupuję, stasuję zwykłe mydło i alkohol 70% których też mam zapas. Dzisiaj im mówię żeby sobie kupili np ibuprofen przeciwgorączkowy i jakiś preparat do dezynfekcji rąk a oni, jak z maksami, ze leków nie zabraknie a takie preparaty do rąk będą
Czasy podstawówki już dawno minęły, trzeba dbać o własny interes, a nie patrzeć na innych.


@salvia: dokładnie, trzeba dbać o własny interes, ale dbanie o własny interes to też dbanie o własną reputację

polaccy przedsiębiorcy o tym zapominają i potem dostają po dupie na rynku zachodnim i jest zdziwko dlaczego ich taktyka ruchania polaków nie działa w UK, USA, albo w jakimkolwiek myslącym państwie xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@salvia: W tym przypadku trzeba myśleć też o innych. "Random" z pracy się zarazi i wszyscy są w dupie. Mam wrażenie ze tacy jak ty w razie wielkiego kryzysu ograbiali by słabszych z dobytku aby tylko polepszyć własną sytuację. Lub po prostu im nie pomagali. Niech zdycha nieprzygotowany śmieć.
@salvia:

Nie każdy jest korposzczurem, wyjrzyj czasem ze swojego boxa.


Właśnie wyglądam, bo nie jestem takim samolubem jak ty i ludzie mnie zapraszają na różnego rodzaju imprezy( ͡° ͜ʖ ͡°)

W pewnym sensie masz rację, pomijając to, że nikogo bym nie okradła, bo nie muszę. Dbam o siebie, swojego partnera i najbliższą rodzinę. Nikt inny mnie nie interesuje. Zbyt wiele razy przejechałam się na ludziach, żeby im