Wpis z mikrobloga

@IdillaMZ: nie chodzi mi o to, że się nie czuje korwnistą. uważam, np, że wolny rynek jest ok, ale potrzebne są czasami pewne regulacje w czasach kryzysu np. Tak jak mamy to teraz, by nie było, że maseczki medyczne podrożały o 2200% przez spekulantów i #koronawirus
@IdillaMZ: uważam, np, że zysk człowieka powinien pochodzić z jego pracy, a nie z tego, że wykupi coś tanio by to odsprzedać za chwile drożej. Bo jaki w tym wysiłek i praca? A dużo ludzi cwanych tak robi, i to jest be. Jakby sami wyprodukowali te maski i sprzedawali drożej, to bym był w stanie to zrozumieć. Ale oni są tylko "pośrednikami" handlu.
@IdillaMZ: Licytacja może mieć sens, jak chodzi o unikaty, np dzieła sztuki, i gdy jest przeprowadzona w uczciwy sposób. Ale nie gdy mówimy o towarach pierwszej potrzeby. To troche niemoralne by bogatsi ludzie mieli do nich łatwiejszy dostęp.
@Dutch: te testy można o kant tyłka rozbić, mnie 8 values określił że jestem na 60% religijny, są fajne jak akurat chcesz się rozerwać, taki horoskop/psychotest dla zainteresowanych polityką, ale jeśli żeby zdecydować na kogo głosować ktoś potrzebuje testu, to idąc na wybory nie wspomaga demokracji ¯\_(ツ)_/¯