Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś chciałby pobierać sobie automatycznie dane z usługi eLicznik od Taurona by później analizować lub wyświetlić w ładnej formie np. w Grafanie to podrzucam swój skrypt do pobrania zużycia (i produkcji) energii elektrycznej do JSONa: https://github.com/MichalZaniewicz/tauron-elicznik-scraper

#inteligentnydom #smarthome #diy #fotowoltaika #raspberrypi
zan - Jeżeli ktoś chciałby pobierać sobie automatycznie dane z usługi eLicznik od Tau...

źródło: comment_1583411310Hn6raGdBk0o22cKyYsMGeM.jpg

Pobierz
  • 18
@zan: Ja mam swój podlicznik, ale chciałbym też odczytywać ich. Nie mam jeszcze zmienionego na ten ze zdalnym odczytem(mam Norax-3) i niestety nie znalazłem jeszcze interfejsu optycznego działającego z OTUS-3(tego mi pewnie zamontują).
@zan: Mam pytanie laika. Mam Grafanę, która dostaje dane z Domoticza poprzez Influxa.
Udało mi się odpalić Twój skrypt, wyświetlił dane w terminalu, czy nawet zapisał w pliku json.
I teraz Pytanie Laika, jak to połączyć z grafaną?
Zapewne skrypt powinien przekazywać dane do influxa, a z niego powinna je pobierać grafana? Pewnie bezpośrednio z Domoticzem nie da się połączyć? Jakaś podpowiedź, jak to zrobić? Ewentualnie czego szukać w internecie aby
@efyr: Hej, ja u siebie w Node-RED wyklikałem zapis do bazy (ostatnio wszystko przenoszę sobie na Node-RED właśnie). Domoticz nie ma możliwości wrzucenia archiwalnych danych z poziomu API i trzeba byłoby bezpośrednio do bazy wrzucić dane z eLicznika żeby jakoś sensownie wartości z godzinami banglały.

W panelu eLicznika możesz pobrać archiwalne dane jako CSV - po wybraniu zakresu dat gdzieś z prawej strony powinien być przycisk do eksportu danych.
zan - @efyr: Hej, ja u siebie w Node-RED wyklikałem zapis do bazy (ostatnio wszystko ...

źródło: comment_1585735302Qy9f4j61Fq5SHh7DxTjwEP.jpg

Pobierz
@zan: Dziękuję bardzo. Node-Red mam zainstalowany, ale jeszcze w ogóle nie znam i nie korzystałem, czyli teraz wiem jak podejść do problemu. Jeszcze raz dziękuję, bo szukałem rozwiązania w złym miejscu.
@dj_adik: niestety moim sposobem da się tylko pobierać dane z konkretnego dnia (takie też założenie skryptu było, aby pobierać dane na bieżąco dzień w dzień)
@S0Cool: Szczerze to nie pamiętam bo od ponad roku nie korzystam z tego. Strzelam, że strona e-licznika wymagała dwóch requestów żeby można było dane pobrać.
W szoku jestem, że ten skrypt nadal działa :)