Wpis z mikrobloga

@dqdq1: dobra robota Mirku, uważam, że to co robisz jest dobre i potrzebne. Mam nadzieję, że uda Ci się dotrzeć z gotową bazą do jak największej ilości odbiorców. Zwłaszcza grafiki w a4 nadające się do druku w domu, bo nie oszukujmy się, wszystkie mniejsze punkty tak to rozwiążą.
@dqdq1: no ale widzisz, te płatności zbliżeniowe są z dupy. Klawiaturki i tak dotknąć musisz... Tak wiem... Podnieśli bodajże do 100 zł. Tylko chyba jaśnie panujący nie wiedzą ile się w sklepie za zakupy płaci.
A co do rękawiczek, to już ryja strzępił nie będę, bo już totalnie nie rozumiem... Ani ten w rękawiczkach nie jest bezpieczny ani towary mniej skażone nie są. ¯\_(ツ)_/¯
ale nie można zakazać płacenia gotówką


@Logytaze: a to jeszcze przed nami. Ja tylko czekam aż ktoś wyskoczy z tekstem, że trzeba odejść od gotówki, bo ta roznosi wirusy.
Nie odwracaj kota ogonem.


Ale co ja odwracam ogonem?! Mówię tylko, że w Polsce popularyzuje się odchodzenie od gotówki na rzecz wirtualnego pieniądza. Było o tym głośno zanim epidemia zatkała wszystkie wiadomości.

Banknoty to środki płatnicze.


No tak, no i? Kiedyś środkiem płatności były muszelki - co to zmienia w naszej dyskusji?

Jakim prawem chcesz je wycofać z obiegu w polskim społeczeństwie?


@Logytaze: ale dlaczego mnie oskarżasz, że JA chce wycofać?
No tak, no i? Kiedyś środkiem płatności były muszelki - co to zmienia?


@defoxe: To, że nikt muszelek na banknoty nie wymienił jednego dnia ustawą. Jeśli sklep zakaże płatności gotówką to łamie prawo, a politycy nie wdrożą tak durnego przepisu.

ale dlaczego mnie oskarżasz, że JA chce wycofać? Morawiecki pewnie chce, banki chcą. Ja generalnie od prawie 20 lat nie używam gotówki... Ale zdaje sobie sprawę, że warto mieć alternatywę.


Polski