Wpis z mikrobloga

@Gregory92: Tym bardziej, nie bądźmy jak oni. Szczególnie teraz, gdzie przez pandemię po dupie dostanie każdy, jeden bardziej, drugi mniej. Może to dobry moment, aby spróbować to ruszyć?
@Gregory92: No z tym podejściem to na pewno, ale wystarczy, że 5000 osób pogada osobiście z 10 osobami i ich uświadomi, te pogadają z kolejnymi 3. 150000 już coś znaczy. Rewolucji nie zaczyna się od końca
@Gregory92: Chodzi o zasięg. O działanie. Na pewno znajdą się te słynne "propagandowe trolle", które będą utrudniać takie akcje, ale im większa świadomość, tym lepiej :)
@SVCXZ: Mało sprecyzowany temat.

Ja jestem za rozdawnictwem. 1000 zł dla każdego obywatela.

Wyobraź sobie, że tak rozkręcamy gospodarkę, że jesteśmy światową potęgą. W dziedzinie zaawansowanych technologi wiedziemy prym na świecie. USA i Chiny zabiegają o kontakty z nami, aby mogły się dalej rozwijać. Sprawa jest tak poważna, że jakiekolwiek zawirowania na naszym rynku spowodowałyby groźbę światowego kryzysu.

Polski Skarb Państwa ma tyle pieniędzy, że pomimo zapewnienia wszystkich potrzeb Polaków, ciągle
@MMARS: Rzuciłem to jako luźny temat do dyskusji. Chciałem zobaczyć reakcje i krytykę.

Co do tego, co pisałeś: wyszedłeś z założenia, że rozkręcamy gospodarkę tak, że jest ona niesamowita, więc stać Nas na rozdawnictwo. Tylko ABY zrobić tę gospodarkę potrzebujemy ukrócić rozdawnictwo, po to właśnie, by kwitła przedsiębiorczość, aby promować tych, którzy chcą pracować, a nie nierobów. Nigdy nie powinno być sytuacji, aby ktokolwiek dostał cokolwiek za nic, jedynie można by
@MMARS: Nie!

Był PRL z gospodarką było krucho.
Nie było socjalu gospodarka nie rozwijała się w odpowiednim tempie.
Rozdaje się pieniądze i dalej z gospodarką i ekonomią nie jest dobrze.

Czy kilkadziesiąt lat to nie wystarczający okres czasu, żeby wyciągnąć z tego wnioski?

W tym kraju należy wszystko zmienić. Jakieś doraźne działania nie ożywią rynku.