Wpis z mikrobloga

@Wykoppeel1230: typie ludzie tu piszą że to najlepszy okres do inwestycji bo przeczytali 1 artykuł i rade Buffeta "kupuj gdy leje sie krew" xD Na pw mam 10 wiadomosci gdzie założyć konto maklerskie mimo że codziennie sie pojawiają informacje na ten temat xd

@cr_7: 2 razy ostatnio Wilka oglądałem a trwa on 3h i nadal mi sie nie nudzi. Ale nie mam kumpla żeby wprowadzić jego firmę obuwniczą na giełdę
@Wykoppeel1230: WIG i tak był na bardzo niskim poziomie, to nie ma z czego już za bardzo spadać. Ceny na naszej giełdzie są spektakularnie niskie w stosunku do wartości firm. Jak dobrze się z tym g@#!em uporamy to jest szansa na ściągnięcie zagranicznych inwestorów, którzy zechcą kupić w dołkach akcje.
Jak dobrze się z tym g@#!em uporamy to jest szansa na ściągnięcie zagranicznych inwestorów, którzy zechcą kupić w dołkach akcje.


@Czupryn999: no i tu właśnie jest problem, bo przez ostatnie lata zagraniczni inwestorzy nie mieli żadnego zaufania do Polskiego rządu, głównie przez to jakie wieści się niosły po świecie co robi rząd z sądami, więc polski rynek nie do końca był taki ciekawy, pomimo naprawdę niskich cen.

Wg. cyklów powinien być
@Zapaczony: giełda nie patrzy na "praworządności", tylko na zysk

@dziadeq: Coś nie tak? Posłuchaj ludzi którzy mają pojęcie o inwestycjach, wszyscy to mówią że istnieje duże prawdopodobieństwo na takie ruchy. A to że ty tam sobie w piwniczce masz swój świat to już zostaw go sobie.
Coś nie tak? Posłuchaj ludzi którzy mają pojęcie o inwestycjach, wszyscy to mówią że istnieje duże prawdopodobieństwo na takie ruchy. A to że ty tam sobie w piwniczce masz swój świat to już zostaw go sobie.


@Czupryn999: Cykl koniunkturalny działa w przypadku kryzysu finansowego, a nie gospodarczego zmieszanego z globalną pandemią.

Różnica jest znacząca bo w przypadku kryzysu finansowego fabryka nie umoczona w dziwne kredyty dalej będzie produkować. W przypadku kryzysu
giełda nie patrzy na "praworządności", tylko na zysk


@Czupryn999: ja tylko piszę jakie wnioski wysuwam po spędzeniu ponad 3 lat na duńskiej grupie inwestorów, widocznie za "giełdą" stoją jednak ludzie i rozsądek i nie kupują wszystkiego, tylko dlatego, bo co jest tanie.
Niby skupowanie obligacji i akcji przez dodrukowane pieniądze przez USA jest opłacalne dla inwestorów? Serio? Tu nikt nie będzie patrzeć na to co rządy robią, tylko na to ile można zarobić


@Czupryn999: Oczywiście że tak. Korporacje umoczone w obligacje korporacyjne nie upadną. Co ci #!$%@? inwestorzy np. w Łupkach mają teraz zrobić? Albo ich spółka upadnie i #!$%@? im portfele, a chwilę później system emerytalny i miliony ludzi którzy mają obligacje
@Zapaczony: wtedy było tanie, ale każdy czekał na kryzys i słusznie. Poczekajmy sobie na spokojnie aż sytuacja się uspokoi i czy wejdzie ten zewnętrzny kapitał, a jest bardzo spora szansa. Dodatkowo jakbyśmy się szybko uporali, a zachód średnio to stalibyśmy się producentem na europe zachodnią
@Zapaczony: Polska to kraj rozwijający się, położony w regionie krzyżujących się pasm logistycznych, z duża ilością ludzi. Dodatkowym czynnikiem jest fakt, że obecnie spółki na GPW są bardzo tanie w stosunku do ich wartości i dlatego jest szansa na duże zyski.
Polska to kraj rozwijający się, położony w regionie krzyżujących się pasm logistycznych, z duża ilością ludzi.


@Czupryn999: no to się akurat od lat nie zmieniło, ale Polska nadal jest głównie montownią zagranicznych spółek, a Polska gospodarka dalej pcha pieniądze w węgiel, pomimo nadchodzącego 2030 roku i europejskiego planu redukcji emisji CO2. Polski jednorożec to spółka gamingowa, która wydała kilka gier i tylko to wystarczyło, by wartość jej notowań przekroczyła wartość PKO
@Wykoppeel1230: część spada, część rośnie. Nie każda branża jest narażona na spowolnienie przez wirusa. Ot popularny ostatnio CDP się odbił. Ja na Orlenie w tym miesiącu 2k zarobiłem. A co do tego ogólnego odbicia sprzed 2-3 tyg, to była reakcja na sytuację w Chinach