Wpis z mikrobloga

@TadzioNorek: #!$%@?ł mi paczkę. Nie próbował dostarczyć, dostałem jakiś numer kontaktu z kurierem, nikt nie odpowiada pod nim, a paczka ma status "Doręczono" do "WER Niepołomice". Pod infolinią nikt nie odpowiada, a formularz kontaktowy się #!$%@? przy próbie wysłania. Rozumiem, jest kryzys, ale DHL, Inpost i UPS bez absolutnie żadnego problemu sobie radzą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GaiusBaltar:
Wg screena przesyłka została doręczona, przez kuriera zatrudnionego w WER Niepołomice. Nie oznacza to doręczenia przesyłki do WER, tylko do adresata.

WER jest placówką oddawczą dla usług paczkowych w granicach administracyjnych miast wojewódzkich (są pewne wyjątki).

Skontaktuj się z nadawcą, czy przypadkiem nie pomylił adresu. Jak nie, to składaj reklamację z tytułu zaginięcia przesyłki.
@pcela: Dzięki. Pewnie to zrobię jeśli do jutra/czwartku się nie wyjaśni, póki co próbuję po raz 40 się dodzwonić do kuriera, który "zgubił" maski kupione dla moich rodziców.

Z nadawcą tak czy siak się skontaktowałem już, bo reklamację według poczty polskiej może składać tylko nadawca. Tj. odbiorca też, ale jedynie jeśli ma pisemne upoważnienie nadawcy (co jest jakimś gurwa żartem w obecnych czasach). Pewnie mają mi jeszcze przesłać to upoważnienie pocztą,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GaiusBaltar:
Może ARM (rząd) przejęła przesyłkę?

A odnośnie reklamacji, to wynika to z przepisów prawa krajowego i międzynarodowego (we wszystkich krajach jest tak samo). To upoważnienie, to potwierdzenie nadania, może być skan lub zdjęcie.
Może ARM (rząd) przejęła przesyłkę?


@pcela: Też to brałem pod uwagę... ale wolę się nie #!$%@?ć o tym myśląc. Zresztą poczta polska u mnie ma już długą tradycję niedostarczania przesyłek (w tym dostarczenia wezwania z Urzędu Skarbowego po terminie wizyty), więc bardziej obstawiam jednak ich niechlujstwo.

Sorry za przekleństwa. Szlag człowieka trafia.

[edit]: I jeśli zajmują pojedyncze maski kupione przez obywateli, to stan tego kraju jest bardziej żałosny niż nawet ja
@muguet: Jesteś chyba dziesiątą osobą, która do mnie pisze co do tego wątku (do tej pory wszyscy na priva pisali). Jak widać WER Niepołomice trzyma poziom. Dla Ciebie, i dla potomnych przekleję poniżej ostatnią odpowiedź. Pół roku już minęło, więc nie wiem czy nadal jest aktualna.

Tutaj był taki problem, że nic poza powiadomieniem o przesyłce na SMS nie miałem, i nawet nie znałem nadawcy. Nie udało mi się jej odzyskać,
@GaiusBaltar: Dzięki :) napisałam tutaj, bo pewnie ktoś jeszcze będzie szukał info. U mnie jest to realna paczka i dostałam sms z numerem do kuriera, tyle że się nie pojawił. Zobaczymy co jutro załatwię.
@GaiusBaltar: Hello, Sorry I don't speak very well polish. I've ordered a package in the company Ali Express on 30/11/20 and I've provided my home address as usual in Kraków. As still today 04/01/21 I didn't received the package, I ve contacted Ali Express and they told me that the package was delivered also in this fucking WER NIEPOŁOMICE by ERROR!!
To claim my package I was provided by Ali Express
@GORBACHOVDEJ1983: Hey. I have a problematic package that got stuck in WER Niepolomice too. How was your case ended? Have you received it? Did you need to contact them directly to solve that issue or they figured out what to do with your package by the tracker and you had to wait a bit longer but it was delivered?