Wpis z mikrobloga

Aktualizacja - dziś przesadziłem z pomocą różowej rośliny do większych, litrowych donic. Niestety tak jak się spodziewałem - w growboxie mieści się połowa z nich wiec druga połowa wyładowała na parapecie gdzie modlę się aby koty ich nie uszkodziły.

Pytanie do społeczności ogrodniczej / uprawiającej warzywa - jak i w jakiej ilości stosować nawóz który kupiłem (YaraMila Complex)? Wg zaleceń producenta do uprawy warzyw w osłonach powinno się używać 30g/mkw. Litrowa doniczka ma 0,013 mkw wiec to wychodzi mniej niż pół grama na donice wg moich obliczeń, z tym że będzie to pierwszy raz kiedy stosuje nawóz więc się absolutnie nie znam i nie wiem czy tak to liczyć. Myślałem żeby zrobić tak ze dam roślinom kilka dni po przesadzeniu na odpoczynek a później wsadzę po 2-3 granulki do donic ale nie wiem czy to dobry pomysł tak wiec każda sugestia i porada miłe widziane.

#chili #chilihead #ogrodnictwo #uprawapapryczek #uprawa #rosliny
źródło: comment_1585949929iiSUEDWHjupBGZJLIRWQyc.jpg
  • 6
@Borgon: Trochę wkopałeś się z tym nawozem. To jest nawóz posypowy, głównie do przygotowania podłoża przed sadzeniem, dalej na pola i gdzieś na końcu pod osłony. Jeżeli możesz zwróć i kup coś do fertygacji. Nie twierdzę, że zostanie z tym jest całkiem niemożliwe, ale po co tak sobie komplikować życie ;) Druga sprawa to skład – na tym etapie celowałbym w większy udział azotu. Tu jest sporo potasu i siarki, czyli
@Borgon: Jeszcze dwa słowa pozwolę sobie napisać o tym jak można robić odpowiednie stężenie przy stosowaniu bardzo zagęszczonych nawozów (przeznaczonych do stosowania na polu) w uprawie doniczkowej. Odmierzasz na dokładnej wadze odpowiednią masę nawozu i rozpuszczasz go w 1l wody. Po całkowitym rozpuszczeniu bierzesz np. 100 ml tego roztworu i rozpuszczasz w np. bańce 5l wody :) Ludzie zapominają o tej metodzie i później próbują odmierzyć 0,8 g nawozu, bo mają