Wpis z mikrobloga

Drogie Mirabelki i Mirki!
Czas wrócić, z tagiem #tanieegzotyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aby treści szły sprawnie, trzeba jednak trochę zmienić założenia tagu.
Robienia kilometrowych wpisów jak ten o Bentleyu , nie będę miał czasu, ALE - powrócenia do korzeni tego tagu, tego czym miał być - czyli rozmową! ( ) - poszerzaniem wiedzy, wymianą opinii, co się o danym aucie myśli, czy się kocha czy nienawidzi ;). Myślę że trzeba przekształcić go z wpisów zabierających sporo czasu, na wrzucanie znalezionych na necie ofert aut, które pasują do opisu - ale z notą czym to auto jest. W ten sposób może też korzystać z tagu więcej ludzi, może wyrośnie jakieś fajne community i będziemy się widzieć na nightdrive'ach xD. Może uda się w ten tag tchnąć więcej życia ;D.
A to wszystko - o relatywnie tanich (jak na ten standard aut - mają mieścić się w €35k, przyp.tłum), dostępnych autach, ale nie każdemu może znanych - które zasługują na miano egzotyka.
Myślę że możemy zrobić nasz grupowy ranking ;D Jak bardzo, dane auto jest w naszym mniemaniu kwintesencją tego - co osobiście, rozumiemy jako exotic car ( ͡° ͜ʖ ͡°). Można by np. zliczać średnią z głosów w ankiecie i zestawiać z ceną jaką trzeba zapłacić ;)

Tak jak radzilł @NaglyAtakGlazurnika:, zrobiłem kilka wpisów i będzie je można wrzucać cyklicznie co jakiś czas. ;)

Nie ma co owijać w bawełnę tylko przejdźmy do tego na co wszyscy czekali ;D

4.7l Maserati Granturismo S ()

Oto on. Idealny każdym kątem, powszechnie uwielbiany, brany za benchmark pod względem brzmienia, uznawany za ikonę motoryzacji, włoski elegancik z rodowodem Ferrari.

440KM przy 7k (max 7,2k), 520 niutów przy prawie 5k, pozwala na pierwszą setkę w.. 4.7s ;) Lub 4.9, różnie mówią ;p. No i co chodzi z tym "S"?
Jest to po pierwsze - właśnie mocniejszy o 40KM silnik, swoją drogą dzielony z... Alfa Romeo 8C <3<3, a po drugie zmieniona skrzynia biegów z.. Ferrari F430 Scuderia. Ulepszone hamulce brembo, lepszy wydech (!), a także opcjonalne zawieszenie adaptacyjne Skyhook, większe opcje personalizacji wnętrza, większe fele, spojlery.
Auto posiadało dwie wersje - S Automatic i MC. MC była z tym co tygryski lubią najbardziej czyli wielkimi łopatkami przy kierownicy ;D Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej - zostawiam was z Harrym Metcalfe, który fajnie omawia różnice w szczegółach ;) Ogólnie, najbardziej szokuje to - że to auto wyszło w 2007 (!) roku, a jest produkowane do dziś, i nadal jest to obiektywnie jedno z lepiej wyglądających i brzmiących aut na rynku.

Sporo jest na aukcjach modeli ze słabszym silnikiem 4.2l. Ale da się znaleźć następcę, np. taki zawiera się w formule tagu. Z jednej strony, szkoda że firma popadła w tarapaty, że teraz walczy o to, aby utrzymać się w segmencie premium. Z drugiej jednak strony, daje to okazje konsumentom, zakupu naprawdę pełnokrwistego sportowego auta w relatywnie niskim budżecie. ;) Jest to zdecydowanie jedno z tych aut, które nazywam moimi ulubionymi i chciałbym właśnie takie, posiadać.

Ogromne nadzieje - firma wiąże z następcą legendarnego modelu MC12. MC20, bo tak ma nazywać się nowy model, ma przywrócić świetność marce na torze wyścigowym, a i na pewno - znajdzie się coś dla potencjalnego klienta indywidualnego ;)
#samochody #motoryzacja #carboners #klasykimotoryzacji #ciekawostki #maserati
Pobierz
źródło: comment_1586029175T4cM5xajOY3gNbtY2cmovl.jpg

No to jak?

  • Tzo 3.5% (16)
  • Dupy nie urywa 14.1% (65)
  • Urywa 24.7% (114)
  • Wow!! Such exoticness! 20.4% (94)
  • Dobra, bierz moją nerkę skurwielu 37.3% (172)

Oddanych głosów: 461

  • 18
@caribbean:

Pamiętam jak kilka lat tamu szedłem z moim zespołem z ówczesnej pracy na imprezę integracyjną. Przechodziliśmy ciasną uliczką, w której stały widły, ale akurat Quatroporte z tym napędem. Przyszedł właściciel, wrzucił bombelka w fotelik, odpalił i ruszył... jak to ryknęło... jak to huknęło... jak to zawyło... musiałem powstrzymywać erekcję, żeby nie robić przykrości koleżankom z teamu, że tak reaguję na samochód zamiast na nie ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@caribbean: miałem przyjemność jeździć. Moje kilka słów w temacie. Pic rel

Pędzi pięknie. Dźwięk owszem cudowny ale generalnie jeździłem z wyciszonym wydechem bo buczał IMO nieprzyjemnie na dłuższych trasach, a jedynie odpalałem go z tym szalonym #!$%@? dla efektu.

Świetne zawieszenie i hamulce. Średni system nagłośnienia i brak bluetooth do muzyki z telefonu. No niestety taki starszy model mi się trafił.

Średnio wygodne fotele ale ogólnie w porządku.

Dużo pali ale
Pobierz
źródło: comment_1586044284MCUgDY1Biw97A6nqloUL5X.jpg
@SonyKrokiet: raczej tylko przedliftowe, w większości z silnikiem 4.2
@NaglyAtakGlazurnika: również pozdrawiam i dzięki za aktywność, nie, nie miałem się kiedy zabrać ;)
@KHOT: ogólnie tak, nie mówię że to skrzynia która jest super - ale na pewno lepsza niż to co było wcześniej
@SpalaczBenzyny: tak to nie jest prawdziwe MC, to MC Sportline. MC Stradale (bo chyba o to Ci chodzi?) to kompletnie inne auto. ALE co
@caribbean: Nowa wersja jest piękna :) Fotele definitywnie lepsze. Dzięki. Obecnie downscale do E220 Coupé i wystarczy. Niedlugo nawet i ten na sprzedaż i jakiś czas w podróży, niech tylko koronka minie.