Wpis z mikrobloga

Mam do was alepel mircy. Skończcie szczuć na policjantów, ktorzy wykonuja swoja pracę! Zrozumcie, że to rządzący ustalają prawo, a policja jest od wykonywania ich poleceń. Policjanci sami sobie nie wymyślili, że gdzieś tam nie można chodzić... NAprawdę to jest aż tak trudne do zrozumienia, że oni sa tylko od wykonywania rozkazów z góry? Już słyszę na wykopie, ze policja podczas epidemii stracila w oczach wielu osób, tymczasem to wlasnie oni teraz sa najbardziej narazeni na tego wirusa, a poza tym maja #!$%@? do gadania w sprawie tego czy ktos sobie moze chodzic po lesie czy nie... Mircy! Zrozumcie, ze to Kaczynski z Vateuszem ustala prawo, a nie starszy posterunkowy Kowalski. Dopiero co przeczytalem wysryw jakiegos wykopka, ktory oburzyl sie na policje, ze podjechala na myjnie i sie go pytali czemu w domu nei siedzi xd Wykopek nie dostal zadnego mandatu, ale i tak wielce oburzony, ze milicja wrocila... #!$%@? czlowieku nie dostales zadnego mandatu a #!$%@? o tym jak bardzo sebiksy w mundurach poczuli wladze i ci uprzykrzają życie. Szczerze dla mnie taka postawa jest żalosna. Sam nie lubie policji, ale przeciez to nie oni wymyslaja te durne zakazy.
#koronawirus #policja #przemyslenia #prawo
  • 129
via Wykop Mobilny (Android)
  • 110
@kfiatek_na_parapecie: to powiedz mi:
- czy mogę iść na cmentarz? (w niektórych województwach są za to mandaty, w innych nie)
- jak daleko od domu mam wyjść na spacer z psem? Konkretnie w metrach
- jak daleko mogę wyjść na spacer dla higieny psychicznej?
- co jest dozwolone w sklepie jako zakupy a co nie (alkohol ponoć nie)
- czy jeśli poczuję się słabo i w drodze do sklepu usiądę na
czyli jak ktos lamie kwarantanne to nie maja go karac mandatem rozumiem?


@kfiatek_na_parapecie: jak ktos lamie kwarantanne to lamie konkretne prawo i do ukarania. Ale jak policjant ocenia zakupy czy to juz jest pierwsza potrzeba czy jeszcze nie i na tej podstawie karze to wlasnie robi to czego nie powinien
(o 2 bulki nie no panie i znow pan potem pojdzie? o i papierosy i piwo? sorki ale mandacik. Ze co?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@kfiatek_na_parapecie: no sorry, to ty używasz argumentacji typu

jedynym ktory za to odpowiada jest akczynski a nie zaden policjant
albo

zadac te wszystkie pytania panu kaczynskiemu to on to wymyslil nie policja
Widać że to narracja typu "policja tylko wykonuje rozkazy Kaczyńskiego". I masz rację - Dokładnie tak się tłumaczyli i faszyści i milicjanci. Nie ma fikołka, oni tylko wykonują rozkazy, biedacy...
@Waspin: no widzisz. Ludzie myslacy widza dwie strony, a nie tylko czubek swojego nosa. Co wedlug ciebie ma zrobic niby policja? Oswiadczyc: Panie Mateuszu, #!$%@? panu w dupe, nie egzekwujemy twoich praw, zwolnij nas wszystkich w dupie mamy tego koronawirusa. O taka odpoweidz policji ci chodzi?
@kfiatek_na_parapecie: Zaraz, to policjant ma obowiązek wystawiać 500 zł mandatu? Nie, równie dobrze może dać pouczenie lub 100 mandatu, ale milicjant jest sprzedajną łajzą na posyłki rządzących. Jak da pouczenie to komendant go #!$%@? i obetnie grupę.Taki Wasz majestat sprzedajni milicjanci wystawiający mandaty babciom na cmentarzu, zaglądającym do zakupów i dających 500 zł mandatu za stanie w kolejce na myjni. Mandaty są uznaniowe i nielegalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kfiatek_na_parapecie: a niechby tak zrobili, dlaczego nie. Mogą też np spisać zasady na jakich rozliczają ludzi, postawić na prewencję i informację albo cokolwiek innego. Nie muszę być specjalistą i określać ich warunków pracy. Natomiast jeśli nie robią nic - a tak jest teraz - to są zwykłymi szmatami bez honoru i dziwię się że mogą sobie spojrzeć po służbie w twarz w lustrze. Twój jedyny argument jest wciąż taki. że oni
@kfiatek_na_parapecie: A to ciekawe, bo w Krakowie jakoś potrafią dawać pouczenia i dopiero wystawiać mandaty jak ktoś się stawia i nie chce iść do domu tylko dokończyć picie piwa pod blokiem. Jak mówiłem - sprzedajne łajzy milicyjne boją się zjeby od koMENDAnta i obcięcia grupy ale za to pozbawią obywatela 500 zł żeby ratować finanse skarbu państwa. Jak im nie wstyd?
@kfiatek_na_parapecie: Jak im w końcu dadzą rozkaz pałowania to też mam ubolewać nad biednymi misiami? Przestańcie pieprzyć głupoty i bronić tego absurdu. Jak chcieli podwyżki to wiedzieli jak strajkować i wymusić pewnie działania władzy. Teraz chodzą, wpieprzają mandaty BEZ PODSTAWY PRAWNEJ na 500zł, a jak nie przyjmiesz to sprawa w sądzie plus kara administracyjna 5-30k. Pluje na nich.
@Waspin: no widzisz. Ludzie myslacy widza dwie strony, a nie tylko czubek swojego nosa. Co wedlug ciebie ma zrobic niby policja? Oswiadczyc: Panie Mateuszu, #!$%@? panu w dupe, nie egzekwujemy twoich praw, zwolnij nas wszystkich w dupie mamy tego koronawirusa. O taka odpoweidz policji ci chodzi?


@kfiatek_na_parapecie: Rozumiem, że macie stream całej służby i nadzoruje go sam Kaczyński.

Może #!$%@? edukować i pouczać, a nie karać?

W Czechach jakoś zanim
@kfiatek_na_parapecie: KWP w Krakowie publikowała m.in. to http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/proszowiccy-policjanci-interweniowali-wobec-osob-niestosujacych-sie-do-obecnie z czego wynika, że najpierw zostali poproszeni o pójście do domów, a po chamskiej dyskusji zrezygnowali z mandatu tylko od razu notatka i PPIS.

nie twierdze, że każdy policjant zachowuje się jak policjant a nie milicjant, ale z tego co obserwuję i słyszę od znajomych #!$%@? 500zł mandatów to typowa represja i wyżywanie się biednych milicjantów i wyrabianie normy mandatowej żeby wylizać dupsko