Wpis z mikrobloga

Mostek Pancernika KPP, gdzieś w Wewnętrznych Rubieżach

Drzwi wejściowe zamknęły się za mistrzem Yori, na którego oczekiwał Tanken Nuruodo.

- Dziękuję za przybycie Mistrzu Jedi - były senator powitał Ornna.
- Mam nadzieję, że nie leciałem przez pół Galaktyki na próżno.
- Wręcz przeciwnie, Ministerstwo ds. Propagandy pracowało nad tym projektem od dłuższego czasu.
- Słucham? Ministerstwo ds. Propagandy? Dlaczego Jedi nie byli poinformowani, że coś takiego w ogóle istnieje?
- Z całym szacunkiem, są rzeczy, o których Jedi nie muszą wiedzieć. Oczywiście, przypuszczam, że działa to też w drugą stronę, mam rację?
- Zgadza się. Możemy przejść do rzeczy?
- Ależ oczywiście, proszę za mną.

Chiss podszedł do okrągłego holoterminala, który po uruchomieniu wyświetlił mapę Galaktyki.

- Mapa? Przyleciałem tutaj żebyś mógł pokazać mi mapę Galaktyki? - zapytał podirytowany Kel Dor.
- W zasadzie to tak. Ale to nie jest jakaś tam zwykła mapa. Została ona specjalnie zmodyfikowana by wpisywać się w potrzeby naszych obywateli i nie tylko. Planujemy niedługo rozpocząć masową produkcję. Proszę zaznaczyć Yavin 4.

Ornn jednym ruchem ręki zaznaczył Yavin IV. Jego oczom ukazał się obraz dżunglowej planety oraz jej opis: Yavin 4 to czwarty księżyc gazowego giganta o nazwie Yavin ze wszystkich dwudziestu sześciu. Leży on w układzie Yavin na Zewnętrznych Rubieżach, przy odcinku Gordiańskim blablabla obecnie jest siedzibą Akademii Jedi.

- Świetnie. Teraz proszę obejrzeć Nar-Shaddaa.

Tym razem wyświetlone zostały pozostałości księżyca oraz historyczny opis: Nar Shaddaa, znane również jako Księżyc Przemytników, było znajdującym się na Zewnętrznych Rubieżach księżycem planety Nal Hutta. Stanowiło siedlisko wszelkiego rodzaju działalności przestępczej, którą w większości kontrolowali Huttowie. Księżyc został zniszczony przez Republikę za panowania Wielkiego Kanclerza Kormaka Lacheba zwanego Wspaniałym. Podczas zwycięskiej bitwy po raz pierwszy zastosowana została strategia bojowa, zwana Kormakrieg.

- To ma być jakiś żart? To jest zwykła mapa!
- Zapewniam Mistrza, że teraz zmieni Mistrz zdanie. Proszę zaznaczyć Polin.

Ornn z niechęcią wybrał ufortyfikowaną planetę. Jego oczom ukazało się Polin, lecz nie takie jak sobie je wyobrażał. Na powierzchni planety widniał wzór rozciągający się na całą jej średnicę, który do złudzenia przypominał męskie przyrodzenie. Opis planety również znacząco różnił się od dotychczasowych:
Na górze róże
Na dole pacynka
Ordo Karr ma małego
Mniejszego niż sardynka

Ornn spojrzał na chwilę na senatora, po czym szybko zmienił widok planety na Aquaparkię 2. Tak jak poprzednio, na powierzchni widniał podobny wzór oraz opis: Czy wiedziałeś że miecze świetlne Sithów są o połowę krótsze?

- Czy te "zmiany" zostały nałożone na wszystkie planety należące do Imperium Sithów? - zapytał Ornn
- Zgadza się - zadowolonym tonem odpowiedział Tanken.
- Panie Nuruodo, jest Pan geniuszem!
- To nie wszystko. Jest jeszcze jedna modyfikacja, którą zaimplementowalismy. Proszę zaznaczyć Muunilinst.
- Muunilinst? - zdziwił się Ornn, po czym kliknął na planetę - przecież to planeta Oya... NIE! NIE! NIE NIE NIE! TO NIE PRZEJDZIE! NIE MA MOWY! Na głowę upadliście? Co wy w ogóle mysleliście?! O ile poprzednie wstawki były zabawne to to jest po prostu obrzydliwe.
- Przewidzieliśmy, że akurat ta poprawka może nie wszystkim przypaść do gustu. Dlatego wersja z ulepszonym Muunilinstem będzie dostepna tylko i wyłącznie dla członków oficjalnego fanklubu Oyage Parany, jako oferta limitowana.
- Oszalałeś? NIE MA ŻADNEGO FANKLUBU I NIE BĘDZIE ŻADNEJ LIMITOWANEJ OFERTY. Jeżeli kiedykolwiek wyjdzie to na światło dzienne, to będziemy mieli wojnę na niewyobrażalną skalę. Ale nie z Sithami, z Nią! Skąd wy w ogóle macie ten kadr, zdjęcie, co to jest?
- Z datapada Mistrza Kruula oczywiście! Uważam, że i tak korzystnie tu wyszła, mogliśmy wstawić coś dużo gorszego.
- Nie interesuje mnie twoja opinia, to ma zniknąć. I nie tylko z mapy, ale też z tego przeklętego datapada.
- Rozczarowuje mnie Mistrz, no ale cóż, rozkaz to rozkaz.
- Proszę mnie źle nie zrozumieć, zamysł był dobry. Tylko za cel obraliście niewłaściwą osobę. Proszę w najbliższej przyszłości oczekiwać transmisji danych z Akademii. W bazie danych mamy sporo zdjęć, być może i modele 3D. Resztę zostawiam waszym montażystom.
- Chyba wiem co Mistrz ma na myśli i powiem szczerze, podoba mi się to bardziej niż oryginał.
- Cieszę się, że się rozumiemy. Coś jeszcze chciał mi Pan pokazać?
- Nie, jest Mistrz wolny.
- Świetnie. Najwyższy czas udać się poznać pannę Aqre. Do zobaczenia.

============================================================================================

Link do ubogaconej mapy galaktyki autorstwa @Uaimmiau ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lacunafabularniestarwars
Pobierz Wolffe - Mostek Pancernika KPP, gdzieś w Wewnętrznych Rubieżach

Drzwi wejściowe za...
źródło: comment_1586117307sFegLu66hwdZJIP1yrWjXD.jpg